Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

SPP otvoril zákaznícke centrum i v žilinskom Auparku

SEPS úspešne obstarala podporné služby na rok 2024 s úsporou € 15 mil.

Pozitívny výsledok hospodárenia štátneho SEPS-u

SPP – distribúcia spolu s partnermi podporí nákup nového kotla sumou do výšky 600 EUR

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

DENS 2017 - Byť Eko je In, buďte Eko aj Vy!

Aj tento rok sme prišli s naším "kočovným" podujatím k Vám do Vašich miest. Prečo? Lebo sme Vám chceli priniesť informácie a predstaviť možnosti ako bývať lacnejšie, ako získať zvýhodnený úver ŠFRB, príspevok na zateplenie rodinného domu či dotácie na solárne systémy, fotovoltiku, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu. Zároveň sme po prvýkrát hovorili o odpadoch, ktoré nás obklopujú a zatiaľ ich nedostatočne využívame ako druhotnú surovinu. Predstavili sme vám fungovanie 100% elektromobilu, elektrobicyklov, ale aj CNG vozidiel. Myšlienku nášho podujatia podporili aj známe osobnosti, ktoré sú presvedčené, že téma trvalo udržateľného rozvoja je našou budúcnosťou. Tešíme sa, že opäť medzi nás prišlo veľa rodín s deťmi a študentov, takže naše podujatie si medzi vami získava svoje pevné miesto v kalendári akcií.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a veríme, že sme boli prínosom nielen pre víťazov tomboly, ale pre všetkých účastníkov DENS 2017. Víťazom atraktívnej tomboly srdečne gratulujeme a už dnes sa tešíme na nasledujúci ročník DENS 2018

Aj v roku 2017, po troch úspešných ročníkoch, sme Vám priniesli náš osvetový projekt Dni energie a ekológie na Slovensku - DENS 2017. Pochopiteľne i tentoraz sme propagovali zelené technológie, úspory energie, ochranu životného prostredia a udržateľnú dopravu na námestiach a v obchodných centrách našich miest. S projektom Dni energie a ekológie na Slovensku 2017 sme opätovne zavítali do Bratislavy (OC IKEA – 3.6.2017), Žiliny (Nám. A. Hlinku – 5.6.2017), novej destinácie - Trnavy (City Aréna - 7.6.2017) a Banskej Bystrice (Nám. SNP – 9.6.2017). Prezentovali sme solárne a fotovoltické panely, prospešné informácie potrebné k získaniu príspevku na zateplenie rodinného domu či zvýhodneného úveru pre bytové domy, inteligentné domácnosti, triedenie odpadov, ochranu životného prostredia či alternatívy v doprave (elektromobilita, CNG vozidlá, elektro-bicykle). Rovnako nechýbali ani atraktívne stanovištia pre deti a študentov a zaujímavá tombola.


Viac fotiek »

Ako už býva dobrým zvykom, aj v roku 2017 nás podporil Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a primátori Bratislavy - Ivo Nesrovnal, Banskej Bystrice - Ján Nosko, Žiliny - Igor Choma a Trnavy - Peter Bročka. Potešila nás aj premiérová účasť zástupcov troch významných inštitúcií: ministerstva dopravy a výstavby SR, ktorí návštevníkom priblížili možnosti získania príspevku na zateplenie rodinných domov, ŠFRB majúcej na starosti zvýhodnené úvery na obnovu bytových domov a SAŽP, ktorí návštevníkom predstavili aktivity spojené so šetrením elektrickej energie v domácnostiach a prírodným potenciálom miest SR a .

V tejto súvislosti uvádzame našich partnerov pre rok 2017, ktorým patrí srdečné poďakovanie:

Hlavní partneriPartneri

Partneri tomboly

Cieľom DENS 2017, ktoré sú zároveň vlajkovým projektom portálu Energie pre Vás, je poskytnúť ľuďom informácie o alternatívnych technológiách, ktorým bezpochyby patrí budúcnosť, ale takisto sú už využiteľné aj dnes. V súčasnosti je väčšina populácie a priemyslu závislá na centrálnej produkcii elektriny a tepla, avšak trendom budúcnosti bude decentralizácia (spotreba v mieste výroby energie) minimalizujúca straty z prenosu energie a zvyšujúca spoľahlivosť jej dodávok. Už aj súčasné technológie nám umožňujú vyrábať elektrinu a teplo, napríklad vo vlastnom rodinnom domčeku alebo v prevádzkových priestoroch, a teda prispievajú k našej energetickej nezávislosti. Stále viac a viac spotrebiteľov, predovšetkým podnikateľov, požaduje vyššiu mieru sebestačnosti a taktiež si uvedomuje nevyhnutnosť úspor energií. Tie sú nezastupiteľnou súčasťou našich životov a ich šetrnou spotrebou pôsobíme blahodarne na naše peňaženky a zároveň chránime životné prostredie.

Cyklistické preteky Okolo Slovenska na DENS 2017

Ľudia si zaslúžia informácie o riešeniach, ktoré majú potenciál šetriť ich financie a zároveň chrániť naše životné prostredie. V júni 2017 sme sa teda radi vrátili do našich partnerských miest. Záujem ľudí bol umocnený (i) dotačným programom Zelená domácnostiam na kúpu malých, ekologických zdrojov vykurovania, (ii) atraktívnejšími príspevkami na zateplenie rodinných domov, (iii) úvermi zo Štátneho fondu rozvoja bývania určenými na obnovu bytového fondu, (iv) financiami poskytovanými na kúpu hybridných a elektrických vozidiel (v) či plánovanými dotáciami na výstavbu energeticky úsporných drevodomov. Zaujímavé informácie bolo možné získať aj v stánku nemeckého veľvyslanectva (v BA a TT), kde sa návštevníci dozvedeli viac o zámere nemeckej vlády (Energiewende), odpojiť najneskôr do roku 2022 všetkých 7 jadrových elektrární a vo výrobe energie staviť najmä na využívanie obnoviteľných zdrojov. Rovnako sme vysvetlil, ako sa dá energeticky zhodnotiť použitý kuchynský olej, umožnili nazrieť do priestorov verejnosti nedostupného vnútra elektrární. Na podujatie v Banskej Bystrici sme priniesli nie menej zaujímavú informáciu o ekologických a ekonomických výhodách jazdy na zemný plyn a samozrejme v jednotlivých mestách nemohli chýbať ani elektromobily, či už Nissan Leaf, Peugeot iOn, Tesla alebo Fisker Karma.

Nissan Leaf "na úteku" z obchodného centra - žiadne emisie, žiadna hlučnosť

Ak by ste sa aj Vy chceli zúčastniť našej iniciatívy ako partner, sponzor či dobrovoľník podujatia, resp. máte záujem odprezentovať zelené technológie, vozidlá s alternatívnym pohonom či riešenia energetickej efektívnosti, prosím, neváhajte nás kontaktovať. V súlade s našim mottom staňme sa opätovne spojivkou medzi občanmi a modernými technológiami a aj takýmito krokmi spoločne vykročíme smerom k udržateľnej budúcnosti

Reportáž zo Trnavy

Let helikoptérou ponad Liptov získavajú Alžbeta Karvaiová a Marián Kňažko.

Poukážku na nákup elektrobicykla v hodnote 350,- eur môže využiť pani Veronika Bročková.

Krásny bicykel vyhráva pani Marcela Beňová.

Pobyt v eko-hoteli Dália poteší pána Jozefa Felčana.

100% elektromobil Nissan Leaf si bude môcť zapožičať pani Izabela Bajnerová. Darčekové poukážky do OC IKEA získavajú Lívia Šusteková a Beny Kahay a tie do kníhkupectva Martinus zasa Marek Kramár a Ján Veselský. Víťazom srdečne blahoželáme!

Pravidlá účasti v tombole nájdete TU.

Mediálne výstupy

TA3 HOSŤ V ŠTÚDIU: J. Badida o Trumpovom odstúpení od klimatickej dohody
Trnavská TV DENS 2017 - Trnava
HN: Dni energie na Slovensku - DENS 2017. Prídu do vášho mesta
HN: Začína akcia Byť eko je in: Atraktívne podujatie pre všetky generácie
HN: Podpora je hlavne pre slabšie kraje
Dopravná akadémia ZA DOAZA na DENS 2017 - Žilina
in.ba: Podpora je hlavne pre slabšie kraje
mesto Žilina: Dni energie na Slovensku 2017 - Žilina
noviny Banská Bystrica: Radničné noviny Banská Bystrica
mesto Bratislava: bratislava.sk - DENS 2017
podujatiabb: DENS 2017 - BB
Dobré noviny V sobotu sa v Bratislave začínajú Dni energie na Slovensku
Slovak Young Water Professionals Mladí výskumníci na DENS 2017
SLOVNAFT AJ KVAPKA OLEJA SA RÁTA NA DŇOCH ENERGIE 2017
vcas.sk Dni Energie: Zníženie vlastnej spotreby energií je základom pre lepšiu a ekologickejšiu budúcnosť
IKEA Pozvánka IKEA
mesto Trnava: Podujatie Dni energie na Slovensku sa predstaví Trnave
SPP CNG SPP CNG s.r.o. na DENS 2017 v Banskej Bystrici
ŠFRB: DENS 2017 - ŠFRB
mesto BB: DENS 2017-BB - pozvanka
web S deťmi: Dni energie na Slovensku 2017
ICBB: ICBB pozvanka
web akcuj.sk: DENS 2017 - Byť Eko je In, buďte Eko aj Vy!
Thermosolar DENS 2017
Teraz.sk Dni energie na Slovensku majú v piatok poslednú zastávku. Pod Urpínom
Veda na dosah Dni energie na Slovensku 2017
BIOMASA Dni energie na Slovensku 2017 - Žilina
Priekopnik.sk DENS 2017 majú v piatok poslednú zastávku. Pod Urpínom
bystricoviny.sk Dni energie: Podujatie DENS 2017 zakončia v piatok zlosovaním víťazov v Banskej Bystrici


Ročníky:

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.