Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

SPP otvoril zákaznícke centrum i v žilinskom Auparku

SEPS úspešne obstarala podporné služby na rok 2024 s úsporou € 15 mil.

Pozitívny výsledok hospodárenia štátneho SEPS-u

SPP – distribúcia spolu s partnermi podporí nákup nového kotla sumou do výšky 600 EUR

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2018

Chcete aj Vy bývať lacnejšie? Pomôže zvýhodnený úver ŠFRB či príspevok na zateplenie rodinného domu.

Viete ako znížiť výdavky na energie? Zaujímajú Vás dotácie na solárne systémy, fotovoltiku, tepelné čerpadlá či kotly na biomasu?

Poznáte fungovanie elektromobilu či elektrobicykla?

Triedite odpad správne?

Príďte na DENS 2018 a dozviete sa viac.

V roku 2018 sme opätovne zavítali do slovenských miest, tentoraz už, s jubilejným 5. ročníkom populárneho podujatia Dni energie a ekológie na Slovensku - DENS 2018. Návštevníkom a obyvateľom Bratislavy, Žiliny a Banskej Bystrice sme odprezentovali zelené technológie, úspory energie, ochranu životného prostredia, udržateľnú dopravu a množstvo aktivít. Keďže podujatie je určené pre celé rodiny s deťmi, všetci sa niečo naučili, ale aj zabavili. S DENS 2018 sme sa predstavili v Bratislave (OD IKEA – 2.6.2018), Žiline (Nám. A. Hlinku – 6.6.2018) a Banskej Bystrici (Nám. SNP – 8.6.2018, kde sme tiež spoločne oslávili ďalšie jubileum - 25. výročie našej partnerskej organizácie - Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).


Viac fotiek »

Zamestnanci jubilujúcej SAŽP vás oboznámili nielen s činnosťami a aktivitami, ktoré vykonávajú v prospech environmentu, ale ponúkli verejnosti aj možnosť zapojiť sa do interaktívnych aktivít zameraných na environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu. Návštevníci sa mohli bližšie zoznámiť so solárnymi systémami či už na ohrev vody alebo na produkciu elektriny, tepelnými čerpadlami, ale aj úspornými LED žiarovkami. Dokonca mohli získať 200 eurové poukážky na ich inštaláciu. Vysvetlili sme Vám, ako dať druhú šancu použitému kuchynskému oleju, ktorý bolo možné na našom podujatí v plastových fľašiach odovzdať (projekt Aj kvapka oleja sa ráta). Predstavili sme aj technologické novinky, ako napríklad automatizované nastavovanie kúrenia, osvetlenia či žalúzií v domácnostiach podľa počasia a intenzity svetla. Lákadlom bola aj prezentácia činnosti slovenských lesníkov, ktorí nám predstavili les a jeho obyvateľov. Nechýbali ani ďalšie štátne inštitúcie ako Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ktorí návštevníkom priblížili možnosti získania príspevku na zateplenie rodinných domov, ŠFRB majúcej na starosti zvýhodnené úvery na obnovu bytových domov a Slovenskej energetickej a inovačnej agentúry, ktorí návštevníkom vhodne poradili ako usporiť energie. Zaujímavosťou DENS 2018 boli aj stále populárnejšie elektrobicykle.

Ako sme však avizovali, mnoho aktivít bolo zameraných na deti a mládež, ktoré si mohli otestovať svoje vedomosti, ale aj fyzickú silu. Zistili, koľko energie spotrebujú domáce spotrebiče a koľko jej vydajú pri údere kladivom. Rovnako sa dozvedili informácie o triedení odpadu a ochrane životného prostredia, jednoducho eko informácie hravou formou. V Bratislave sa dokonca mohli bližšie zoznámiť s vodou, a to v programe Modrá škola.

Navyše v Banskej Bystrice sa predstavila aj Národná zoo Bojnice s tvorivými dielňami, Nadácia Ekopolis s projekt MOVECIT zameraným na tvorbu Plánu trvalo udržateľnej mobility, s ukážkami ekologických trojkoliek, tzv. TRIXI mobilov, ale aj OZ Heart of Slovakia Lions Club, ktoré zabezpečuje zber a recykláciu nepotrebných dioptrických a slnečných okuliarov.

V Žiline nám zasa Mestský úrad zabezpečil prezentáciu špičkových elektromobilov (nechýbala Tesla/Fisker), aktivity pre deti, ale aj prospešné informácie o zbere a triedení odpadu.

Sme nesmierne radi, že aj tentoraz nás podporili jednotlivé samosprávy a samotný DENS 2018 sme zorganizovali pod záštitou pána Ladislava Mika, nového vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a primátorov Bratislavy - Ivo Nesrovnay, Žiliny - Igor Choma a Banskej Bystrice - Jána Noska.

V tejto súvislosti uvádzame našich partnerov pre rok 2018, ktorým patrí srdečné poďakovanie:

Hlavní partneriPartneriPartneri tomboly

Ladislav Miko - vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku

Teší ma, že aj tento rok prinesieme občanom v slovenských mestách diskusiu o ekológii a zelených technológiách, predstavíme možnosti ako s energiou šetrne hospodáriť a priblížime ľuďom výhody udržateľnej a obnoviteľnej energie. V Európskej únii je dnes 75% budov stále energeticky neefektívnych a 94% dopravy využíva ropné produkty. Európska komisia sa preto snaží stimulovať hospodárstvo EÚ, jej bezpečnosť a jej záväzok bojovať proti zmene klímy, modernizuje starnúcu energetickú infraštruktúru, snaží sa integrovať svoje trhy s energiou a zabezpečuje koordináciu vnútroštátnych cien energie, podporuje nové nízko uhlíkové technológie, čistú energiu, výskum a inovácie a to s cieľom stimulovať transformáciu energetického systému a konkurencieschopnosť. Európska komisia víta každú iniciatívu, ktorá živí tému o ekológii a zelených technológiách na Slovensku, verím, že Dni energie a ekológie prispejú k väčšiemu povedomiu a osobnej skúsenosti ľudí so zelenými technológiami, úsporou energie, ochranou životného prostredia a udržateľnou dopravou.

Igor Choma - primátor Žiliny

Dnešná doba si čoraz viac vyžaduje venovať sa alternatívnym energetickým zdrojom, tak z pohľadu vývoja technológii, ako aj z pohľadu ich využívania. Preto som rád, že sa už tradične organizuje takáto kampaň, ktorá nám všetkým ukazuje trend v efektívnom využívaní energií. Zároveň je to tiež dobrý spôsob, ako ľuďom priblížiť moderné, no najmä úsporné technológie a tiež spôsoby ich zavádzania napríklad aj v doprave.

Ján Nosko - primátor Banskej Bystrice

Ak chceme čisté a zdravé mesto, musíme začať v prvom rade od seba. Som rád, že k informovaniu o nových trendoch prispievajú každoročne aj organizátori podujatia Dni energie na našom Námestí SNP. Banská Bystrica sa snaží nielen myslieť, ale aj žiť ekologicky realizáciou konkrétnych opatrení. Zapájame sa do rôznych výziev na získavanie mimorozpočtových zdrojov zameraných na znižovanie energetickej náročnosti mestských budov. Verím, že úspešní budeme aj v žiadosti o dotáciu na nákup komunálneho elektromobilu, ktorým tiež prispejeme k zdravšiemu mestu. Netreba zabúdať na projekty realizované vďaka Oblastnej organizácii cestovného ruchu Stredné Slovensko. Podporujeme unikátnu myšlienku E-bike regiónu prepájajúca hotely v našom regióne s cyklotrasami, možnosťami zapožičať si elektrobicykle a využívať cyklonabíjačky či elektronabíjačky. Organizátorom Dňa energií 2018 želám pekné počasie a mnoho zvedavých a uvedomelých návštevníkov.


Tombola

Tento krásny bicykel vyhral Alex z Bratislavy

Vyhliadkový let vrtuľníkom ponad Liptov vyhrali Emília z obce Králiky a Tomáš z obce Novoveská Huta. 50 eurové poukážky na nákup v obchodnom dome IKEA zasa potešili Martina zo Žiliny, Zuzana z Banskej Bystrice a Viktor zo Stankovian. Výhercom gratulujeme.

Pravidlá účasti v tombole nájdete TU.

Šoko na DENS 2018 v Žiline

Mediálne výstupy

TA3: HOSŤ V ŠTÚDIU: J. Badida o Mochovciach, OZE a DENS 2018
RTVS: Správy: Dni energie a ekológie
Žilinák: Dni energie a ekológie na Slovensku opäť prinášajú do Žiliny bohatý program plný noviniek a súťaží
Bystrica 24: FOTO: Na bystrickom námestí sa oslavovalo. Centrum žilo ekológiou a energiou
ŠFRB: ŠFRB na DENS 2018
Teraz.sk Dni energie predstavia možnosti zateplenia aj inteligentnú domácnosť
Považský Chlmec: Dni energie a ekológie na Slovensku 2018
SSE: NAVŠTÍVTE SSE STÁNOK NA DENS 2018 (DNI ENERGIE A EKOLÓGIE NA SLOVENSKU)!
Dopravná akadémia ZA: V. ročník osvetového podujatia Dni energie a ekológie na Slovensku (DENS) 2018
SAŽP: Oslávte Svetový deň životného prostredia s jubilujúcou SAŽP
Žilina Deň: Na Námestí Andreja Hlinku sa budúcu stredu uskutoční podujatie Dni energie a ekológie na Slovensku
BB online: Príďte v piatok na námestie a užite si deň životného prostredia – bude rozmanitý, poučný aj hravý
MY Bystrica SME: Ochranu životného prostredia predstavia ľuďom na námestí

Minulý ročník DENS 2017 si môžete pozrieť TU.

Ročníky:

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.