Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Zastavenie prepravy ruskej ropy cez Ukrajinu

RTVS :24 - Ukrajina nepredĺži dohodu s Gazpromom

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Kotol na tuhé palivá

Tuhé palivá sa v poslednej dobe opäť dostali do záujmu domácností, teplární, ale aj celej spoločnosti pri vykurovaní a príprave teplej úžitkovej vody. Po rokoch „plynového boomu“ na Slovensku zažívame opätovný návrat k vykurovaniu drevom či uhlím. Nie jeden rodinný dom si v poslednom desaťročí nechal nainštalovať kotol na tuhé palivá v reakcii na zdražovanie iných vstupných palív. O slovo sa však čím ďalej tým viac hlásia aj pelety (spracované piliny, vetvy či slama), keďže poskytujú vyšší komfort za stále výhodné ceny. Takisto ekologizácia teplárenstva prispela k väčšiemu podielu spaľovania biomasy.

Pokiaľ ide o údržbu treba si uvedomiť, že kotly na tuhé palivo a napojené komíny sa zanášajú sadzami, popolčekom a prípadne aj dechtom, čo však už je príznakom poruchy. Aby sme zabránili požiaru a udržali žiadanú účinnosť, je potrebné kotol na tuhé palivá často čistiť, aspoň raz ročne zariadiť jeho revíziu a komín 1 – 4 krát do roka vymetať. Navyše tieto úkony prikazuje zákon a spravidla aj poistná zmluva a za ich nedodržanie hrozí pokuta či problémy v prípade poistnej udalosti.





Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2024 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.