Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam komentárov

Posledné peniaze zeleným domácnostiam v roku 2018

Už vo štvrtok, 23. augusta 2018 o 15:00, vyhlási Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) posledné kolo aktuálneho dotačného projektu Zelená domácnostiam. V rámci nej SIEA podporí inštalácie slnečných kolektorov, kotlov na biomasu či tepelných čerpadiel v regiónoch mimo Bratislavského samosprávneho kraja.


Fotovoltaický panel Zostava: tepelné čerpadlo (vzduch/voda), zásobník a rúrky podlahového kúrenia

V poslednom, 27. kole, pilotného projektu Zelená domácnostiam bude k dispozícii čiastka 1,5 milióna eur. Výsledná suma však môže byť ešte vyššia, nakoľko SIEA plánuje ponúknuť v tomto poslednom kole všetky prostriedky, ktoré má na projekt k dispozícii. Teda aj tie, ktoré v minulých kolách domácnosti nevyužili a vrátili.

Nevyužité peniaze prepadnú

„Aktuálne majú domácnosti k dispozícii viac ako 3-tisíc poukážok v hodnote takmer 7 miliónov eur k zariadeniam, ktoré momentálne inštalujú. Ak niekto z nich vie, že vydanú poukážku nebude môcť uplatniť, mal by o jej zrušenie požiadať ešte pred otvorením posledného kola," uviedol za SIEA komunikačný manažér Stanislav Jurikovič.

Inovačná agentúra tiež vyzýva žiadateľov aby si overili, či sú schopní využiť poukážky z posledného kola do troch mesiacov od ich vydania, teda pred koncom novembra 2018. V opačnom prípade peniaze prepadnú.

Nový projekt s vylepšeniami

V rámci pilotného projektu Zelená domácnostiam SIEA dosiaľ preplatila takmer 15-tisíc poukážok v celkovej sume takmer 33 miliónov eur. Plán je do konca roka podporiť 18-tisíc inštalácií. Projekt, ktorý je súčasťou Operačného programu Kvalita životného prostredia by mal pokračovať aj v budúcnosti.

Inovačná agentúra v rámci neho plánuje v rokoch 2019 - 2023 vydávať poukážky v celkovej hodnote 48 miliónov eur (pilotný projekt pracoval s rozpočtom 45 miliónov eur). V domácnostiach mimo Bratislavského samosprávneho kraja má byť za štyri roky podporených celkovo 25-tisíc inštalácií zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Podrobnejšie informácie budú zverejnené až po jeho schválení, no po novom by sa systém mal rozšíriť o tzv. zásobník žiadostí. Domácnosti tak budú môcť žiadať o poukážky priebežne.

Autor: Matej ŠulcVšetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.