Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na reportáže

Európsky týždeň mobility 2016 – Inteligentná a udržateľná mobilita – investícia do budúcnosti

Slovenská agentúra životného prostredia aj tento rok koordinuje program kampane Európsky týždeň mobility 2016. Európsky týždeň mobility ("ETM") sa koná každý rok v čase od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť mestá a obce na Slovensku k podpore opatrení udržateľnej dopravy a tiež motivovať obyvateľov k využívaniu ekologickejších spôsobov dopravy.

Mottom kampane pre rok 2016 je: „Inteligentná a udržateľná mobilita – investícia do budúcnosti.“

Do ETM sa tento rok zapojilo 46 slovenských miest a obcí, a to: Bajerovce, Banská Bystrica, Bardejov, Bratislava, Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Humenné, Janova Lehota, Kolárovo, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Margecany, Martin, Partizánske, Sereď, Svit, Michalovce, Moldava nad Bodvou, Nitra, Nová Baňa, Nové Zámky, Malé Dvorníky, Uzovce, Pečovská Nová Ves, Piešťany, Poprad, Prešov, Prievidza, Púchov, Rožkovany, Rožňava, Sabinov, Šarišské Sokolovce, Senica, Spišská Belá, Štúrovo, Trenčín, Trnava, Veľký Šariš, Vysoké Tatry, Žilina, Zvolen.

Naše hlavné mesto Bratislava podporilo ETM a prinieslo bohatý program na celý týždeň. Najväčšou atrakciou je však cestovania MHD zdarma celý týždeň od 16. – 22. 9. 2016 pre držiteľov platných vodičských preukazov.

Krásna metropola na východe Slovenska - mesto Košice sa tiež zapojilo do ETM a pripravilo zaujímavý program venovaný podpore udržateľnej dopravy a mobility. Vodiči budú v tomto týždni využívať mestskú hromadnú dopravu zadarmo.

Veľmi aktívnym je mesto Žilina, ktoré v rámci ETM organizuje rôzne typy aktivít spojené s propagáciou elektromobility a udržateľnej dopravy, napríklad workshop – „E – mobility day Žilina 2016“, Veľkú jesennú cyklojazdu a mnohé ďalšie.

Ďalším aktívnym mestom je Lučenec, v ktorom ETM vyvrcholí dňa 22. septembra 2016 zaujímavým programom pred OC Galéria na Námestí republiky so začiatkom o 09.00 hod.

Do ETM sa zapojilo aj mesto Moldava nad Bodvou s pestrým programom na celý týždeň od 16. – 22. septembra 2016. V rámci tohto týždňa pripravilo mesto športové akcie – beh, cyklistika, ale aj napríklad vyčistenie lesnej cestičky, workshopy, vyhodnotenie výtvarnej súťaže s témou – Úsporné/úsmevné vozidlá.

Mesto Trenčín tiež podporilo túto skvelú akciu. Akcia vyvrcholí dňa 22. septembra – Deň bez áut. V tento deň budú bezplatne jazdiť MHD všetci vodiči, ktorí nechali svoje auto doma a budú mať pri sebe mali technický preukaz od motorového vozidla. Zlepšeniu mobility v meste majú pomôcť aj ďalšie aktivity ako napríklad výstavba cyklochodníka začínajúca už v septembri.

Senica podporí ETM aj tento rok. Akciu odštartuje veľkou nočnou jazdou –Night Ride – Európska jazda v nedeľu 18. septembra a 22. september bude dňom bez áut, kedy bude MHD bezplatná.

Aj v Štúrove sa mesto postaralo o rôznorodý a zaujímavý program. ETM sa začne 16. septembra „Pozývacím sprievodom“ a pokračovať bude v ďalšie dni cyklotúrou, pešou túrou a vyvrcholí dňa 22. septembra – Dňom bez áut.

Mestu Martin záleží na životnom prostredí a zdravom životnom štýle preto sa tiež zapojilo do ETM. V rámci ETM organizuje veľa zaujímavých a motivujúcich aktivít pre detí, dospelých aj seniorov („Jazdíme bezpečne a ohľaduplne, prechádzame bezpečne“, Podujatie Hasičské dni 2016, „Na bicykli bezpečne 2016“).

Mesto Nová Baňa tiež neostalo v hanbe a už druhýkrát sa zapojilo do ETM. Dňa 21. septembra bude slávnostné otvorenie novoinštalovaných cyklostojanov a tento deň bude aj „Dňom bez áut“ spojený s prejazdnom bežcov a cyklistov vymedzenými úsekmi novobanských ulíc.

Aj tieto aktivity sú dôkazom toho, že naším mestám záleží na životnom prostredí, podporujú a šíria osvetu a myšlienky elektromobility a udržateľnej dopravy. Program v rámci celého týždňa je veľmi zaujímavý. Zapojte sa aj Vy a podporte dobrú vec!

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.