Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

J. Badida v TA3 o pozastavení odberu ruskej ropy

Kotlíkové dotácie na výmenu kotlov (spaľujúcich drevo/uhlie za zemný plyn)

Úsporná sprchovacia hlavica šetrí vodu aj peniaze

J. Badida v TA3 o zodpovednosti pri výstavbe elektrárne Mochovce

Kalendár akcií

Smart city v praxi ELO SYS 2019
21.5.2019, Nitra

Energy Camp 2019
30.-31.5.2019, Poprad

DENS 2019 - Žilina
4.6.2019, Nám. A. Hlinku, Žilina

DENS 2019 - Banská Bystrica
6.6.2019, Nám. SNP, Banská Bystrica

DENS 2019 - Bratislava
8.6.2019, OD IKEA, Bratislava

PR sekcia

Úspešné hospodárenie spoločnosti JAVYS v roku 2018

Aj Slovensko sa môže stať príkladom v oblasti jadrovej energetiky

Priaznivé výsledky 2018 sú po náročnom roku zadosťučinením

SEPS vyhlásila výberové konanie na nákup elektriny

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Poradenstvo a seminár SIEA opäť na veľtrhu CONECO

O výsledkoch využívania obnoviteľných zdrojov energie pri nízkouhlíkových riešeniach na Slovensku, rôznych formách podpory a pripravovaných zmenách legislatívy sa bude hovoriť na seminári, ktorý sa uskutoční 12. apríla 2018 v Bratislave.


Podujatie organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci národného projektu ŽIŤ ENERGIOU počas medzinárodného veľtrhu CONECO – RACIOENERGIA 2018.

Na seminári odznejú aktuálne informácie o pripravovanej revízii európskej smernice o obnoviteľných zdrojoch energie, ktorá bude mať vplyv aj na národnú legislatívu. Jednou z dotknutých oblastí budú systémy centralizovaného zásobovania teplom, pri podpore ktorých bude vyžadované zvyšovanie podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie. Samostatná prednáška bude zameraná na podporné nástroje pri plnení cieľov Národného akčného plánu pre obnoviteľné zdroje energie.

Špeciálna pozornosť bude venovaná podpore investícií do využívania obnoviteľných zdrojov energie prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Okrem podpory určenej pre verejné budovy, priemyselné podniky, systémy centralizovaného zásobovania teplom a energetické zdroje na báze biomasy budú prezentované aj podrobnejšie informácie k aktuálnej výzve zameranej na prípravu regionálnych a lokálnych nízkouhlíkových stratégií.

Na seminári budú predstavené aj priebežné výsledky národného projektu Zelená domácnostiam, v rámci ktorého je možné získať poukážky na inštaláciu zariadení na využívanie OZE.

Vstup na seminár je voľný. Podujatie sa uskutoční od 10.00 h do 13.00 h v Salóne architektov v hale A0 v areáli výstaviska Incheba v Bratislave. Podrobnejšie informácie o podujatí je možné získať na adrese poradenstvo@siea.gov.sk.

Počas veľtrhu CONECO - RACIOENERGIA bude k dispozícii aj bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU. Rady a odporúčania budú špecialisti SIEA poskytovať v stánku č. 340 v hale D od 11. apríla do 14. apríla 2018. Návštevníci, ktorých zaujímajú ekologické riešenia, nájdu v stánku aj brožúry s praktickými informáciami o výhodách a obmedzeniach jednotlivých obnoviteľných zdrojoch energie.

O odborné konzultácie je možné požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach. Využiť možno aj bezplatnú telefónnu linku 0800 199 399. Projekt ŽIŤ ENERGIOU je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Kvalita životného prostredia. Podrobnejšie informácie o projekte vrátane praktických rád a odporúčaní sú k dispozícii aj na stránke www.zitenergiou.sk.

Zdroj: SIEA

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2019 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.