Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Z prvej ruky: Cena elektriny a zemného plynu

Znižovanie závislosti na ruských palivách a pomoc vlády

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Čo je za vysokými cenami energií a ako ich skrotiť

Kalendár akcií

Česko-Slovenské energetické fórum 2023 – Energetika v permanentnej zmene
17.-18. máj, Bratislava

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Poradenstvo a seminár SIEA opäť na veľtrhu CONECO

O výsledkoch využívania obnoviteľných zdrojov energie pri nízkouhlíkových riešeniach na Slovensku, rôznych formách podpory a pripravovaných zmenách legislatívy sa bude hovoriť na seminári, ktorý sa uskutoční 12. apríla 2018 v Bratislave.


Podujatie organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci národného projektu ŽIŤ ENERGIOU počas medzinárodného veľtrhu CONECO – RACIOENERGIA 2018.

Na seminári odznejú aktuálne informácie o pripravovanej revízii európskej smernice o obnoviteľných zdrojoch energie, ktorá bude mať vplyv aj na národnú legislatívu. Jednou z dotknutých oblastí budú systémy centralizovaného zásobovania teplom, pri podpore ktorých bude vyžadované zvyšovanie podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie. Samostatná prednáška bude zameraná na podporné nástroje pri plnení cieľov Národného akčného plánu pre obnoviteľné zdroje energie.

Špeciálna pozornosť bude venovaná podpore investícií do využívania obnoviteľných zdrojov energie prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Okrem podpory určenej pre verejné budovy, priemyselné podniky, systémy centralizovaného zásobovania teplom a energetické zdroje na báze biomasy budú prezentované aj podrobnejšie informácie k aktuálnej výzve zameranej na prípravu regionálnych a lokálnych nízkouhlíkových stratégií.

Na seminári budú predstavené aj priebežné výsledky národného projektu Zelená domácnostiam, v rámci ktorého je možné získať poukážky na inštaláciu zariadení na využívanie OZE.

Vstup na seminár je voľný. Podujatie sa uskutoční od 10.00 h do 13.00 h v Salóne architektov v hale A0 v areáli výstaviska Incheba v Bratislave. Podrobnejšie informácie o podujatí je možné získať na adrese poradenstvo@siea.gov.sk.

Počas veľtrhu CONECO - RACIOENERGIA bude k dispozícii aj bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU. Rady a odporúčania budú špecialisti SIEA poskytovať v stánku č. 340 v hale D od 11. apríla do 14. apríla 2018. Návštevníci, ktorých zaujímajú ekologické riešenia, nájdu v stánku aj brožúry s praktickými informáciami o výhodách a obmedzeniach jednotlivých obnoviteľných zdrojoch energie.

O odborné konzultácie je možné požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach. Využiť možno aj bezplatnú telefónnu linku 0800 199 399. Projekt ŽIŤ ENERGIOU je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Kvalita životného prostredia. Podrobnejšie informácie o projekte vrátane praktických rád a odporúčaní sú k dispozícii aj na stránke www.zitenergiou.sk.

Zdroj: SIEA

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.