Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Rok 2017 – ďalší úspešný rok Wüstenrotu, priniesol rast obchodu a historický zisk

Wüstenrot stavebná sporiteľňa aj Wüstenrot poisťovňa uzavreli rok 2017 s historickým ziskom a výbornými obchodnými výsledkami vo väčšine hlavných ukazovateľov.

Bratislava, 13. februára 2018 Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., uzavrela ku koncu roka 2017 nové stavebné sporenia v objeme cieľových súm 301,95 mil. eur (+8,3 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom). Za rovnaké obdobie poskytla klientom stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 122,8 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 35,6 %. Financie vyplatené klientom k 31.12.2017 dosiahli 189,8 mil. eur (+10,7 %). Spoločnosť vykázala ku koncu roka zisk pred zdanením 2,02 mil. eur (+38,6 %).

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., január – december 2017

· sporivé zmluvy uzavreté v objeme cieľových súm 302 miliónov eur (medziročne +8,3 %)

· úvery na bývanie poskytnuté v objeme cieľových súm takmer 123 miliónov eur (+35,6 %)

· klientom bolo vyplatených takmer 190 miliónov eur (+11,7 %)

· hospodársky výsledok spoločnosti pred zdanením dosiahol 2 milióny eur (+38,6 %)

Wüstenrot poisťovňa, a.s., evidovala ku koncu roka 2017 predpísané poistné (životné a neživotné poistenie, brutto) vo výške 57,2 mil. eur, pričom v priebehu celého roka bol výraznejší rast v neživotnom poistení (+8,9 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka). Podobná situácia nastala aj v novej produkcii (v rámci neživotného poistenia medziročný nárast o 1,4 %). Náklady na poistné plnenia k 31.12.2017 dosiahli 26,4 mil. eur (+4 %), pričom počet poistných udalostí bol obdobný ako v predchádzajúcom roku (-0,4 %). Hospodársky výsledok pred zdanením dosiahol 6,03 mil. eur (+10,5 %).

Wüstenrot poisťovňa, a.s., január – december 2017

· predpísané poistné, životné a neživotné spolu (brutto) presiahlo 57 miliónov eur

· výška technických rezerv spolu (brutto) presiahla 139 miliónov eur (+3 %)

· náklady na poistné plnenia presiahli 26 miliónov eur (+4 %)

· hospodársky výsledok pred zdanením mierne presiahol 6 miliónov eur (+10,5 %)

Uplynulý rok patril k tým náročnejším, dosiahnuté výsledky tak majú pre nás o to väčšiu hodnotu. Nadviazať na tieto výsledky v roku 2018 bude vyžadovať, v prostredí silnej konkurencie a avizovaných legislatívnych zmien na bankovom a poistnom trhu, ešte viac úsilia a hľadanie efektívnejších ciest. Prioritným však zostáva úžitok pre klienta, bez toho by ponuka našich finančných produktov nemala opodstatnenie. Snažíme sa zabezpečiť také podmienky, aby poskytované služby a produkty boli prínosom nielen pre vekom či príjmom limitovanú klientelu, ale pre širokú verejnosť, ktorá pristupuje k plánovaniu svojej finančnej budúcnosti zodpovedne,“ povedal Ing. Jozef Adamkov, predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

Zdroj: Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s. a Wüstenrot posťovňa, a.s.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.