Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Ceny elektrickej energie a plynu pre zákazníkov Stredoslovenskej energetiky na rok 2018

Stredoslovenská energetika, a. s. má od 1. januára 2018 v platnosti nové cenníky pre domácnosti.

Rozhodnutiami Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (URSO) sa mierne zvýšila koncová cena elektriny pre domácnosti na rok 2018.

Dôvodom je najmä zvýšenie ceny komodity, ktorá tvorí približne 1/3 koncovej ceny elektrickej energie a jej vývoj na veľkoobchodných trhoch. Cena komodity medziročne stúpla až o takmer 18%. Toto zvýšenie ceny komodity bolo zohľadnené v cenovom rozhodnutí ÚRSO.

Celková cena za elektrickú energiu (vrátane distribučných a iných regulovaných poplatkov) je teda vyššia v priemere o 2,7%.

Pre časť zákazníkov cena elektriny pre rok 2018 dokonca mierne poklesne. Pôjde predovšetkým o zákazníkov bývajúcich v bytoch s nízkou spotrebou elektriny.

Mierny nárast ceny sa dotkne zákazníkov, ktorí používajú elektrickú energiu na vykurovanie. V závislosti od veľkosti spotreby zaplatia mesačne asi o 2 až 4 Eurá viac. Pre väčšinu zákazníkov, žijúcich vo väčších bytoch a rodinných domoch predstavuje nárast koncovej ceny elektrickej energie asi 60 centov mesačne.

Čo sa týka oblasti predaja plynu, SSE napriek nárastu cien plynu na energetických burzách v roku 2017, nepristúpila k zvýšeniu svojich cien pre domácnosti. Naďalej pre svojich zákazníkov ponúka nižšie ceny plynu ako dominantný dodávateľ. Svojim zákazníkom v domácnostiach poskytuje SSE zľavu z ceny plynu až do výšky 16%.

Stredoslovenská energetika okrem tradičných komodít elektriny a plynu, ponúka svojim zákazníkom veľké množstvo doplnkových produktov a služieb. Dostupná zákaznícka starostlivosť a kvalitný servis sú veľkou výhodou stabilného dodávateľa energií, akým SSE nepochybne je. Rôzne produkty ako napríklad šetrné LED žiarovky, poistenie SSE Opravár, rady a typy na webe SSE pomáhajú domácnostiam znižovať účty za energie a tým ušetriť. Mobilná aplikácia Moja SSE umožňuje zákazníkom sledovať spotrebu oboch energií od SSE.

V rámci projektu „Zelená domácnostiam“ ponúka SSE inštalácie malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v rodinných a bytových domoch, ktoré tiež prispievajú k finančným úsporám.

Všetky informácie o novinkách, ponukách a službách od SSE sú dostupné na stránke www.sse.sk

Zdroj: Stredoslovenská energetika a.s.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.