Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Wüstenrotu sa darilo aj v treťom štvrťroku

Wüstenrot stavebná sporiteľňa a Wüstenrot poisťovňa produkčnými výsledkami dosiahnutými v treťom štvrťroku 2017 nadviazali na úspešný trend prvého polroka.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., uzavrela ku koncu septembra 2017 nové obchody v oblasti sporenia v objeme cieľových súm 204,9 mil. eur (medziročne+18,3 %) a zároveň poskytla klientom stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 94,2 mil. eur, teda až o polovicu viac ako pred rokom (+51,2 %). Klientov aj v silnom konkurenčnom prostredí zaujali atraktívne podmienky akciových úverov na financovanie bývania, ktorými Wüstenrot stavebná sporiteľňa rozšírila tohtoročnú produktovú ponuku. Financie vyplatené klientom k 30.9.2017 tak dosiahli 142,8 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 16,8 %. Spoločnosť vykázala ku koncu septembra zisk pred zdanením vo výške 1,86 mil. eur (+67,7 %).

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., január – september 2017

    ·
  • sporivé zmluvy uzavreté v objeme cieľových súm takmer 205 mil. eur (medziročne +18 %)
  • úvery na bývanie poskytnuté v objeme cieľových súm viac ako 94 mil. eur (+51 %)
  • klientom bolo vyplatených takmer 143 mil. eur (+17 %)
  • hospodársky výsledok spoločnosti pred zdanením dosiahol 1,9 mil. eur (+68 %)

Wüstenrot poisťovňa, a.s., evidovala k 30.9.2017 predpísané poistné (životné a neživotné poistenie, brutto) spolu vo výške 43,1 mil. eur, pričom výraznejšie vzrástol predpis v neživotnom poistení (+8,8 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka). Taktiež nová produkcia za ¾ roka bola výraznejšie rastová v rámci neživotného poistenia (+11 %). K výsledkom dosiahnutým v neživotnom poistení prispievajú aj produkty, ktoré je možné uzavrieť online priamo na stránke www.wuestenrot.sk. Počet poistných udalostí v období január – september mierne klesol (-0,5 %), náklady na poistné plnenia však stúpli (+7,9 %), a to výraznejšie v neživotnom poistení (+14,7 %). Hospodársky výsledok pred zdanením presiahol 5,7 mil. eur (+6,6 %).

Wüstenrot poisťovňa, a.s., január – september 2017

  • predpísané poistné, životné a neživotné spolu (brutto) presiahlo 43 mil. eur
  • výška technických rezerv spolu (brutto) dosahuje takmer 138 mil. eur
  • hospodársky výsledok spoločnosti pred zdanením 5,7 mil. eur (+7 %)

Vplyv legislatívnych opatrení sa na finančnom trhu už začína prejavovať, a preto je náročnejšie dosiahnuť také výsledky, ako pred rokom. O to viac nás teší, že aj vďaka správnemu nastaveniu produktového portfólia a osobnej zainteresovanosti našich pracovníkov i obchodných partnerov sa nám v oboch spoločnostiach darí dosahovať medziročné nárasty takmer vo všetkých hlavných ukazovateľoch, vrátane celkového hospodárskeho výsledku“, povedal Ing. Jozef Adamkov, predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

Bratislava, 9. november 2017

Zdroj: Wüstenrot, a.s.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.