Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Ročne sa dá ušetriť na ohreve teplej vody v rodinnom dome až 250 EUR

Inštalácia zariadení na využívanie OZE (Obnoviteľných zdrojov energie) s využitím poukážok od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) ukázala, že medzi obyvateľmi je enormný záujem o podporované zariadenia. Vyplýva to jednoznačne z toho, že poukážky zlacňujú tieto zariadenia o 30 až o 50 %, čím sa stávajú nielen ekologickými, ale aj ekonomicky veľmi zaujímavými. Kúpa dotovaných zariadení je výhodnejšou investíciou než akékoľvek sporenie. Dotácie nielenže znižujú návratnosť investícií do OZE až na polovicu, ale po ich zaplatení má zákazník v ďalšom období značne zníženú energetickú náročnosť domácnosti.

Individuálni žiadatelia však môžu byť sklamaní, ak sa im poukážka neujde a už s ňou rátali. Ak chcú záujemcovia o poukážky uspieť, mali by sa pripraviť už v predstihu. V prvom rade sa treba obrátiť na renomovaného dodávateľa zariadení na využívanie OZE, akým je aj spoločnosť THERMO/SOLAR Žiar s.r.o., a nechať si vypracovať ponuku na mieru. Keď začne kolo, je nevyhnutné mať k dispozícii dobrý počítač a kvalitné pripojenie na internet, aby sa mohli záujemcovia hneď registrovať.

Niekedy môže byť ťažké orientovať sa v ponúkaných zariadeniach, veď len pri slnečných kolektoroch je na výber spolu viac ako 300 typov registrovaných slnečných kolektorov. Vodítkom pre výber kvalitného zariadenia môže byť počet vydaných poukážok, a teda počet jeho inštalácií. V doterajších kolách patrili práve slnečné kolektory z produkcie spoločnosti THERMO/SOLAR Žiar medzi najčastejšie inštalované zariadenia zo všetkých. Majú pritom aj jeden z najlepších pomerov medzi cenou a kvalitou.

Ak si domácnosť vyberie zariadenie z produkcie spoločnosti THERMO/SOLAR, môže ročne usporiť až 250 eur na ohreve teplej vody v rodinnom dome pri 3 – 4 člennej domácnosti, a to najmenej v priebehu najbližších 30 rokov. Teplú vodu tak môže mať počas väčšiny roka prakticky zadarmo. Zariadenie z akciovej ponuky s 3 kolektormi TS 300 a 300-litrovým zásobníkom na teplú vodu si môže domácnosť zaobstarať na kľúč už za cca 4000 eur. Štát pritom preplatí 1750 eur, čo je maximálna možná výška podpory pre takéto zariadenie. Pokiaľ domácnosť potrebuje menej teplej vody, spoločnosť jej navrhne vhodnú zostavu. Overená minimálna životnosť slnečných kolektorov z dielne spoločnosti THERMO/SOLAR je viac ako 30 rokov.

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. je nielen najväčších slovenských výrobcov slnečných kolektorov, ale poskytuje aj ďalšie služby a produkty súvisiace s OZE. Počas cca 40 ročnej existencie vyrobila stovky tisíc solárnych systémov využívaných hlavne na prípravu teplej vody, ohrev vody v bazénoch, vykurovanie, výrobu priemyselného tepla a iné špeciálne účely.

Ďalšie informácie nájdete na www.thermosolar.sk alebo na tel.: +421-45-601 6080.

Zdroj: THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o.

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.