Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Dvakrát meraj a raz rež - rozumné investície do energetických riešení sa vyplatia

Plánujete stavať alebo obnovovať Váš dom? Potom je výstava CONECO/RACIOENERGIA určená práve pre Vás. Možností, ako energiu využívať efektívne, je na trhu naozaj veľa. Avšak iba vďaka informáciám viete nájsť to správne riešenie pre Vás. Buďte tam, kde sa niečo deje! Príďte sa bezplatne poradiť so špecialistami na úspory energie zo Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry na výstavu, ktorá sa začína už dnes, 22.3.2017 v Bratislave a Vaša peňaženka sa Vám určite „poďakuje“.

Možností, ako využívať energiu efektívne, je veľa. Pri niektorých stačí jednoducho zmena správania, no mnohé sa bez vstupnej investície nezaobídu. Ak chcete skutočne ušetriť, investujte s rozvahou a nedajte len na prvý dojem a výhodnú cenu. Energetické zariadenia, ale aj samotný dom si vyberáte na dlhý čas a prevádzkové náklady vo väčšine prípadov presahujú vstupné investície.

„Každá domácnosť je jedinečná a na výber je stále viac energetických riešení. Preto všetkým jednoznačne odporúčame, aby si vopred z viacerých zdrojov overili, aké sú možnosti a čo sa naozaj oplatí. Vždy treba zvážiť všetky možnosti a nájsť najvhodnejšie riešenie. Aj na toto sa môžete pýtať odborníkov SIEA,“ uviedla generálna riaditeľka agentúry Svetlana Gavorová.

Príležitosť obzrieť si nové technológie, porovnať ich a poradiť sa s nezávislými odborníkmi je práve na veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA. Na výstave sa môžete dozvedieť, ako to je vo vašom prípade, ktoré opatrenia sa oplatí urobiť a aké úspory môžete očakávať.

Vďaka dobrej rade môžete veľa získať pri novostavbe, ale aj pred plánovanou obnovou domu. Ak vyberáte zariadenie na vykurovanie, ohrev teplej vody, alebo sa rozhodujete, či a ako si zabezpečiť v rodinnom dome vlastnú elektrinu, vždy sa oplatí poradiť. Odborníci SIEA pomôžu aj v prípade využívania obnoviteľných zdrojov energie. V stánku SIEA sú k dispozícii názorné schémy zapojenia jednotlivých systémov, prostredníctvom ktorých vysvetlia, ako fungujú slnečné kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá, kotly na biomasu alebo aj to, ktoré komponenty sú pre životnosť zariadenia dôležité.

Na veľtrhu sa zároveň dozviete, aké zmeny sa pripravujú v európskych predpisoch v súvislosti s efektívnym využívaním energie, do akej miery Slovensko plní v tejto oblasti plány, ale aj odkiaľ získať podporu či aké sú pripravované zmeny v projekte Zelená domácnostiam. Seminár na tému Obnoviteľné zdroje a úspory energie pod jednou strechou organizuje SIEA na výstave vo štvrtok 23. 3. 2017.

Bezplatné poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU je v areáli výstaviska Incheba v Bratislave k dispozícii až do soboty 25. marca 2017. Špecialistov na úspory energie nájdete na 1. poschodí v stánku č. 340 v hale D. O konzultácie je možné požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici, Košiciach a najnovšie aj v Bratislave.

Viac informácií je dostupných aj na webovej stránke zitenergiou.sk

Zdroj: Slovenská inovačná a energetická agentúra

Názov, perex – redakcia portálu Energie pre Vás

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.