Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

SEPS úspešne obstarala podporné služby na rok 2024 s úsporou € 15 mil.

SPP informuje o cenách za dodávku energie v roku 2024

Pozitívny výsledok hospodárenia štátneho SEPS-u

SPP – distribúcia spolu s partnermi podporí nákup nového kotla sumou do výšky 600 EUR

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SPP informuje o cenách za dodávku energie v roku 2024

Vláda Slovenskej republiky v záujme zmiernenia negatívnych dopadov trhových cien plynu na odberateľov plynu v domácnosti rozhodla, že prostredníctvom krízovej regulácie ponechá v roku 2024 časť regulovanej ceny za dodávku plynu zodpovedajúcej variabilnej sadzbe za odobratý plyn v jednotlivých tarifných triedach na rovnakej úrovni ako v roku 2023, teda bez zmeny. Zároveň by sa v zmysle verejne dostupných vyjadrení nemala meniť ani priemerná celková cena za združenú dodávku plynu s DPH, ktorá obsahuje aj ceny za distribúciu plynu a prepravu plynu pre domácnosti.

Praktické informácie pre zákazníkov SPP

Ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania platné od 1. januára 2024 budú zverejnené na webovej stránke SPP www.spp.sk, v časti Domácnosti – plyn a Domácnosti – elektrina. Informácie je možné získať aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363, v pracovných dňoch od 8.00 h do 18.00 h alebo v ktoromkoľvek z 20-tich Zákazníckych centier SPP na celom Slovensku.

SPP znížil ceny za dodávku elektriny a plynu pre neregulovanú časť zákazníkov

SPP od 1. decembra 2023 zároveň znížil cenníkovú cenu pre neregulovaný segment dodávky plynu aj elektriny v kategórii Podnikatelia – maloodber. Cena plynu za službu súvisiacu s obchodníkom vo variabilnej zložke klesla o 8,40 % a cena silovej elektriny o 12 %. V tomto roku ide už v poradí o piate zníženie cien za dodávku elektrickej energie a štvrté zníženie za dodávku plynu. K ďalšiemu zníženiu cien energií pre tento segment príde od 1. januára 2024.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.