Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SPP informuje o cenách za dodávku energie v roku 2024

Vláda Slovenskej republiky v záujme zmiernenia negatívnych dopadov trhových cien plynu na odberateľov plynu v domácnosti rozhodla, že prostredníctvom krízovej regulácie ponechá v roku 2024 časť regulovanej ceny za dodávku plynu zodpovedajúcej variabilnej sadzbe za odobratý plyn v jednotlivých tarifných triedach na rovnakej úrovni ako v roku 2023, teda bez zmeny. Zároveň by sa v zmysle verejne dostupných vyjadrení nemala meniť ani priemerná celková cena za združenú dodávku plynu s DPH, ktorá obsahuje aj ceny za distribúciu plynu a prepravu plynu pre domácnosti.

Praktické informácie pre zákazníkov SPP

Ceny za dodávku plynu a elektriny pre domácnosti a podmienky ich uplatňovania platné od 1. januára 2024 budú zverejnené na webovej stránke SPP www.spp.sk, v časti Domácnosti – plyn a Domácnosti – elektrina. Informácie je možné získať aj na Zákazníckej linke SPP 0850 111 363, v pracovných dňoch od 8.00 h do 18.00 h alebo v ktoromkoľvek z 20-tich Zákazníckych centier SPP na celom Slovensku.

SPP znížil ceny za dodávku elektriny a plynu pre neregulovanú časť zákazníkov

SPP od 1. decembra 2023 zároveň znížil cenníkovú cenu pre neregulovaný segment dodávky plynu aj elektriny v kategórii Podnikatelia – maloodber. Cena plynu za službu súvisiacu s obchodníkom vo variabilnej zložke klesla o 8,40 % a cena silovej elektriny o 12 %. V tomto roku ide už v poradí o piate zníženie cien za dodávku elektrickej energie a štvrté zníženie za dodávku plynu. K ďalšiemu zníženiu cien energií pre tento segment príde od 1. januára 2024.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.