Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SPP podpísal s talianskym Edisonom memorandum o porozumení ohľadne LNG

SPP podpísal na pôde Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme Memorandum o porozumení s talianskou spoločnosťou Edison a pokračuje tak v zabezpečovaní posilňovania energetickej nezávislosti Slovenska. Dokument v prítomnosti člena predstavenstva SPP Eduarda Macejku podpísali člen predstavenstva SPP Peter Kučera a výkonný viceprezident spoločnosti Edison zodpovedný za Gas&Power Portfolio, Fabio Dubini. Memorandum vytvára predpoklad pre hľadanie potenciálnych príležitostí, ktoré by SPP mohli poskytnúť prístup k regazifikačným kapacitám v LNG termináloch na talianskom pobreží. Obe spoločnosti zároveň vyjadrili záujem na prehĺbení obchodnej spolupráce a prípadných dodávkach plynu na Slovensko.

SPP plánuje zabezpečiť prístup pre Slovensko ku LNG terminálom a ich regazifikačným kapacitám od roku 2025. Aj preto podpísal v ostatnom období s kľúčovými partnermi z Talianska, Poľska a Nemecka memorandá o porozumení. SPP súbežne vedie rokovania aj s producentami LNG z USA, Kataru, Ázie či Afriky.

SPP už na jar podpísal pre rok 2023 a 2024 nové diverzifikačné kontrakty s najväčšími medzinárodnými dodávateľmi zemného plynu. Spoločnosť predĺžila spoluprácu so spoločnosťou BP, ktorá zabezpečuje dodávku zemného plynu z ťažobných polí v Severnom mori. SPP predĺžil spoluprácu aj so spoločnosťou ExxonMobil na dodávky plynu z jej globálneho portfólia. A nielen to. SPP na roky 2023 a 2024 uzavrel aj ďalšie diverzifikačné kontrakty na nákup zemného plynu so spoločnosťami Shell Energy Europe Limited, ENI a RWE. Uzavretím týchto diverzifikačných kontraktov vie SPP v súčasnosti pokryť približne 70 % spotreby svojich zákazníkov z iného ako ruského zdroja.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.