Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SPP podpísal s talianskym Edisonom memorandum o porozumení ohľadne LNG

SPP podpísal na pôde Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ríme Memorandum o porozumení s talianskou spoločnosťou Edison a pokračuje tak v zabezpečovaní posilňovania energetickej nezávislosti Slovenska. Dokument v prítomnosti člena predstavenstva SPP Eduarda Macejku podpísali člen predstavenstva SPP Peter Kučera a výkonný viceprezident spoločnosti Edison zodpovedný za Gas&Power Portfolio, Fabio Dubini. Memorandum vytvára predpoklad pre hľadanie potenciálnych príležitostí, ktoré by SPP mohli poskytnúť prístup k regazifikačným kapacitám v LNG termináloch na talianskom pobreží. Obe spoločnosti zároveň vyjadrili záujem na prehĺbení obchodnej spolupráce a prípadných dodávkach plynu na Slovensko.

SPP plánuje zabezpečiť prístup pre Slovensko ku LNG terminálom a ich regazifikačným kapacitám od roku 2025. Aj preto podpísal v ostatnom období s kľúčovými partnermi z Talianska, Poľska a Nemecka memorandá o porozumení. SPP súbežne vedie rokovania aj s producentami LNG z USA, Kataru, Ázie či Afriky.

SPP už na jar podpísal pre rok 2023 a 2024 nové diverzifikačné kontrakty s najväčšími medzinárodnými dodávateľmi zemného plynu. Spoločnosť predĺžila spoluprácu so spoločnosťou BP, ktorá zabezpečuje dodávku zemného plynu z ťažobných polí v Severnom mori. SPP predĺžil spoluprácu aj so spoločnosťou ExxonMobil na dodávky plynu z jej globálneho portfólia. A nielen to. SPP na roky 2023 a 2024 uzavrel aj ďalšie diverzifikačné kontrakty na nákup zemného plynu so spoločnosťami Shell Energy Europe Limited, ENI a RWE. Uzavretím týchto diverzifikačných kontraktov vie SPP v súčasnosti pokryť približne 70 % spotreby svojich zákazníkov z iného ako ruského zdroja.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.