Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS modernizuje vedenie Križovany – Atómové elektrárne Bohunice V2

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., v týchto dňoch zabezpečuje modernizáciu 400 kV vedení V044 Križovany – EBO V2 (Atómové elektrárne Bohunice V2). Dôvodom pre realizáciu tejto zákazky je plánovaná výmena prvkov vedení po dobe ich životnosti, ako aj eliminácia zvýšenej poruchovosti izolátorových závesov.

Stavebné práce zamerané na preizoláciu tohto vedenia, t. j. na výmenu izolátorových závesov, sa uskutočňujú od 8. do 23. mája 2023. Prvá etapa realizácie prebehla už v minulom roku. Trvala 11 dní v súlade s ročným harmonogramom vypínania vedení na rok 2022.

Rekonštrukcia vedenia V044 je stanovená na necelé štyri týždne a SEPS do nej investuje takmer 1,5 milióna eur. Výsledkom bude modernizácia komponentov na existujúcom vedení, čím sa zabezpečí zvýšenie jeho spoľahlivosti.

„Inováciu elektrických vedení vykonávame priebežne. Preizoláciou vedenia V044, ktoré slúži na priame pripojenie štvrtého bloku Atómových elektrární Bohunice, sa zabezpečí udržanie jeho bezpečnej a spoľahlivej prevádzky,“ zhodnotil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS Jaroslav Vach.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.