Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Plniaca stanica SPP CNG v Košiciach na novej adrese

Bratislava, 21. december 2016 – Spoločnosť SPP CNG s.r.o. (SPP CNG) dnes otvorila pre verejnosť zmodernizovanú plniacu stanicu na stlačený zemný plyn v Košiciach na novej adrese. Plniaca stanica SPP CNG sa nachádza v areáli trolejbusového depa Dopravného podniku mesta Košice, na Hornádskej ulici č. 10, pri vjazde z Trolejbusovej ulice. Využívanie CNG v doprave, ako ekologickej a bezpečnej alternatívy k tradičným palivám, prispieva k ochrane životného prostredia a čistejšiemu ovzdušiu v slovenských mestách.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) Štefan Šabík pri príležitosti otvorenia zmodernizovanej plniacej stanice SPP CNG uviedol: „Využívanie CNG vo verejnej doprave, ale aj v službách a individuálnej automobilovej doprave je nielen ekonomicky výhodné, ale zároveň pomáha chrániť životné prostredie priamo tam, kde ľudia žijú. Plniaca stanica SPP CNG v Košiciach, ktorú sme dnes otvorili je naším príspevkom v tejto snahe a verím, že bude všetkým motoristom poskytovať kvalitné služby.“

Prevádzka plniacej stanice SPP CNG v Košiciach sa začala v roku 2003. V roku 2007 SPP CNG zmodernizovala technológie, čo zdvojnásobilo jej výkon. Od roku 2010 mohli, vďaka samoobslužnému terminálu, zákazníci tankovať CNG na tejto stanici samostatne. Stanica SPP CNG bola doteraz prevádzkovaná na ulici Pri prachárni. V tomto areáli sa však chystá výstavba nového futbalového štadióna a z tohto dôvodu bolo potrebné jej presťahovanie. Sťahovanie plniacej stanice SPP CNG sa uskutočnilo bez prerušenia dodávok stlačeného zemného plynu. To umožnilo Dopravnému podniku mesta Košice prevádzkovať plynulo všetky autobusy, ako aj ostatným zákazníkom tankovať CNG, bez obmedzení.

Odteraz, po modernizácii plniacej stanice, budú môcť zákazníci SPP CNG využívať jej plnú kapacitu na troch výdajných stojanoch. Pre potreby autobusov Dopravného podniku mesta Košice sú na plniacej stanici SPP CNG vyčlenené dva výdajné stojany. Tretí výdajný stojan je určený širokej verejnosti, je všetkým motoristom k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a s možnosťou úhrad, pri platbách kartou, bezkontaktne.

CNG (Compressed Natural Gas) – stlačený zemný plyn, je ekologické, ekonomicky výhodné a bezpečné palivo, ktorého hlavnou zložkou je metán. Vďaka nemu sú vyprodukované emisie pri spaľovaní výrazne nižšie ako u ostatných motorových palív vrátane LPG (skvapalnený uhľovodík). Pri používaní CNG navyše nevznikajú takmer žiadne sadze či oxidy síry.

Počas posledných troch rokov bol stlačený zemný plyn stále lacnejší ako nafta, v priemere o viac ako 11 %. Pri porovnaní nákladov na jazdu s benzínom vodiči ušetria ešte viac. Niektoré modely sériovo vyrábaných vozidiel na CNG sú už dokonca lacnejšie ako naftové s rovnakým výkonom. Automobil s pohonom na CNG sa tak svojmu majiteľovi odvďačí nízkymi nákladmi na prevádzku už od prvých kilometrov.

Spoločnosť SPP CNG s.r.o. vznikla 1. februára 2014 ako dcérska spoločnosť SPP. Hlavným predmetom činnosti SPP CNG je predaj stlačeného zemného plynu ako ekologického paliva na pohon vozidiel. V súčasnosti prevádzkuje SPP CNG 8 verejných samoobslužných plniacich staníc, ktoré sú motoristom k dispozícii nonstop. Už čoskoro otvorí SPP CNG svoju novú plniacu stanicu aj v Banskej Bystrici.

Zdroj: SPPVšetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.