Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Z prvej ruky: Cena elektriny a zemného plynu

Znižovanie závislosti na ruských palivách a pomoc vlády

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Čo je za vysokými cenami energií a ako ich skrotiť

Kalendár akcií

Jesenná konferencia SPNZ
28.-29.09.2023, Bratislava

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Hospodárenie JAVYS-u v roku 2022

Spoločnosť JAVYS, a. s., dosiahla v roku 2022 napriek náročnej ekonomickej situácii kladný hospodársky výsledok, a to najmä vďaka dobiehajúcim zahraničným komerčným projektom. Väčšinu zisku odvedie spoločnosť štátu formou daní a dividendy.

Spoločnosť JAVYS, a. s., uzatvorila hospodárenie v roku 2022 so ziskom vo výške 3,305 mil. €., čo predstavuje splnenie plánu na 219%. Kladný hospodársky výsledok dosiahla najmä z dôvodu dobehu zmlúv so zahraničnými partnermi v oblasti poskytovania komerčných služieb.

Za rok 2022 zaplatila spoločnosť JAVYS daň z príjmov vo výške 3 mil. € a predkladá akcionárovi návrh na odvod dividend do štátneho rozpočtu na úrovni predchádzajúcich rokov. Úspešné pokračovanie v stabilizovanom hospodárení spoločnosti sa podarilo dosiahnuť vďaka zodpovednému manažovaniu spoločnosti, šetreniu, prijatiu mnohých racionalizačných opatrení a napriek zmene legislatívy, ktorá spoločnosti zakázala poskytovanie ďalších komerčných služieb zahraničným partnerom.

Spoločnosť JAVYS, a. s., napriek uvedeným skutočnostiam vynaložila roku 2022 investičné náklady vo výške 33,5 mil. € (v r. 2021 boli vo výške 23, 5 mil. €) a ako spoločensky zodpovedná firma zrealizovala z vlastných zdrojov projekt Odberu a likvidácie historických rádioaktívnych odpadov na území Slovenska, ktoré predstavovali pre spoločnosť environmentálnu záťaž s možným vplyvom na zdravie obyvateľov.

Zdroj: JAVYS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.