Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Hospodárenie JAVYS-u v roku 2022

Spoločnosť JAVYS, a. s., dosiahla v roku 2022 napriek náročnej ekonomickej situácii kladný hospodársky výsledok, a to najmä vďaka dobiehajúcim zahraničným komerčným projektom. Väčšinu zisku odvedie spoločnosť štátu formou daní a dividendy.

Spoločnosť JAVYS, a. s., uzatvorila hospodárenie v roku 2022 so ziskom vo výške 3,305 mil. €., čo predstavuje splnenie plánu na 219%. Kladný hospodársky výsledok dosiahla najmä z dôvodu dobehu zmlúv so zahraničnými partnermi v oblasti poskytovania komerčných služieb.

Za rok 2022 zaplatila spoločnosť JAVYS daň z príjmov vo výške 3 mil. € a predkladá akcionárovi návrh na odvod dividend do štátneho rozpočtu na úrovni predchádzajúcich rokov. Úspešné pokračovanie v stabilizovanom hospodárení spoločnosti sa podarilo dosiahnuť vďaka zodpovednému manažovaniu spoločnosti, šetreniu, prijatiu mnohých racionalizačných opatrení a napriek zmene legislatívy, ktorá spoločnosti zakázala poskytovanie ďalších komerčných služieb zahraničným partnerom.

Spoločnosť JAVYS, a. s., napriek uvedeným skutočnostiam vynaložila roku 2022 investičné náklady vo výške 33,5 mil. € (v r. 2021 boli vo výške 23, 5 mil. €) a ako spoločensky zodpovedná firma zrealizovala z vlastných zdrojov projekt Odberu a likvidácie historických rádioaktívnych odpadov na území Slovenska, ktoré predstavovali pre spoločnosť environmentálnu záťaž s možným vplyvom na zdravie obyvateľov.

Zdroj: JAVYS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.