Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Nezmeškajte v utorok 29. novembra 5. kolo podpory na OZE

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vypísala 5. kolo vydávania poukážok na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie (OZE) v domácnostiach. Bude trvať od utorka 29. novembra 2016 do 6. decembra 2016, pokiaľ ho SIEA neukončí skôr. Predčasné ukončenie je možné, ak doručené žiadosti o vydanie poukážok prekročia výšku alokovaných finančných prostriedkov určených pre 5. kolo o viac ako 50 %. Na podporu inštalácie malých zariadení na výrobu tepla z OZE sú v tomto kole určené 4 milióny eur a kolo je určené iba pre územie menej rozvinutých regiónov, čiže netýka sa Bratislavského kraja. Platnosť poukážok je 4 mesiace od vystavenia.

V predchádzajúcom 4. kole zaznamenala SIEA už po 20 minútach 1,5-násobne vyšší záujem oproti vyčlenenej sume. Formulár žiadosti v 4. kole vyplnilo 2181 domácností. V Bratislavskom samosprávnom kraji bude podporených 152 inštalácií v celkovej hodnote 500-tisíc eur a v ostatných regiónoch Slovenska získalo poukážku 630 domácností za 2 milióny eur.

Bez vybratého zhotoviteľa a zariadenia OZE to neskúšajte

Doterajšie skúsenosti z posledných kôl ukazujú, že aj piate kolo bude pravdepodobne trvať iba niekoľko minút. Preto odporúčame záujemcom o využitie slnečných kolektorov na prípravu teplej vody, aby sa pripravili v predstihu. Musia mať k dispozícii dobrý počítač a kvalitné pripojenie na sieť, aby keď kolo začne o 12.00 hod., sa mohli hneď registrovať. Radšej to však ani neskúšajte bez predchádzajúceho kontaktu s vybraným zhotoviteľom, pretože ten nemusí mať voľné kapacity v čase, keď si vy naplánujete inštaláciu zariadenia. Ušetríte si tak čas a nervy a vyhnete sa aj riziku prepadnutia vydaných poukážok, ich nevyužitiu alebo inštalovaniu na poslednú chvíľu. Je lákavé mať teplú vodu ešte počas tejto zimy, ale aj počasie môže skomplikovať inštaláciu kolektorov.

Renomovaný dodávateľ ako základ

Záujemca by sa mal preto obrátiť na renomovaného dodávateľa zariadení na využívanie OZE a nechať si vypracovať ponuku na mieru, či už stihne 5. kolo, alebo nie. Celý proces totiž môže byť pre laika neprehľadný. THERMO|SOLAR Žiar zákazníkom poradí, ako majú uspieť. Na výber máme spolu 11 registrovaných slnečných kolektorov určených na ohrev teplej vody. Dokážeme uspokojiť každého záujemcu o tento druh OZE a poradíme aj pri výbere zhotoviteľov solárnych panelov na výrobu elektriny. V doterajších kolách patrili slnečné kolektory z produkcie THERMO|SOLARU medzi najčastejšie inštalované zariadenia zo všetkých. S využitím poukážky od SIEA môžu domácnosti ušetriť 30 až 50 % z ceny celého zariadenia. Na výber je celkovo viac ako 300 typov registrovaných slnečných kolektorov, laik nemá šancu sa v nich orientovať.

Najlepšie šetrenie

Ak si vyberiete zariadenie od THERMO|SOLARU, usporíte ročne až 250 eur na ohreve teplej vody v rodinnom dome pri 3 - 4 člennej domácnosti. Minimálna overená životnosť slnečných kolektorov z THERMO|SOLARU je 30 rokov a tak dlho budete mať teplú vodu počas väčšiny roka prakticky zadarmo. Zariadenie z akciovej ponuky THERMO|SOLARU s 3 kolektormi TS 300 a 300 litrovým zásobníkom na teplú vodu, si môžete zaobstarať ,,na kľúč“ už za cca 4000 eur. Štát pritom preplatí 1750 eur. To je maximálna možná výška podpory pre takéto zariadenie. Dotované zariadenie sa tak stáva najlepším spôsobom šetrenia. Štyri mesiace platnosti poukážky stačia na inštaláciu, ak je domácnosť pripravená. Čiže vopred dohodnutá so zhotoviteľom na inštaláciu zariadenia v stanovenom termíne. Pokiaľ potrebujete menej teplej vody, THERMO|SOLAR vám navrhne vhodnú zostavu. V prípade solárneho systému a slnečných kolektorov z akciovej ponuky THERMO|SOLARU môžu domácnosti dostať podporu vo výške 781 až 1750 eur podľa typu a počtu kolektorov. Podpora predstavuje 35–50 % z ceny, ale nesmie presiahnuť 50 % z nákladov na kompletnú inštaláciu solárneho systému.

Pre správne vyplnenie poukážky a jej potvrdenie zákazníkom je potrebné:

1. mať ponuku vypracovanú spoľahlivým zhotoviteľom (na základe obhliadky od neho - napr. počet kolektorov a pod.)

2. mať, alebo stiahnuť si z www.katasterportal.sk LV k domu

3. mať vlastnú, alebo prístupnú e-mailovú adresu

4. vedieť, že kolo odštartovalo

5. mať v správnej chvíli prístup k internetu na vypísanie žiadosti o poukážku

6. nezabudnúť čo najskôr potvrdiť záujem o poukážku (odpovedať na doručený mail)

THERMO/SOLAR Žiar s.r.o.
Na vartičke 14
965 01 Žiar nad Hronom
tel.: +421-45-6016080
e-mail: obchod@thermosolar.sk
web: www.thermosolar.sk

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.