Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Spoločnosť JAVYS prevzala ďalších 170 kilogramov inštitucionálneho rádioaktívneho odpadu

Špecialisti spoločnosti JAVYS zrealizovali, 13. decembra 2022 v Štátnom veterinárnom a potravinovom ústave, na pracovisku v Nitre, odber približne 170 kg inštitucionálnych rádioaktívnych odpadov (IRAO). IRAO tvorilo 33 kusov kvapalných žiaričov a 10 kusov pevných žiaričov s obshaom alfa, beta, gama nuklidov. Pri prevzatí rádioaktívneho odpadu boli použité osobné ochranné pomôcky a pracovné pomôcky. IRAO boli vložené do troch 200 litrových MEVA sudov, ktoré boli prevezené na ďalšie nakladanie do Bohunického spracovateľského centra rádioaktívnych odpadov v Jaslovských Bohuniciach na ďalšie spracovanie.

Prevzatie inštitucionálnych rádioaktívnych odpadov sa realizovalo v rámci projektu Odberu a likvidácie historických inštitucionálnych rádioaktívnych odpadov, ktorý vznikol na základe úlohy Ministerstva hospodárstva SR a po vzájomnej konzultácii a súčinnosti s Úradom verejného zdravotníctva SR a Ministerstvom zdravotníctva SR. Spoločnosť JAVYS zo štátnych zdravotníckych zariadení postupne preberá historické, nepoužívané rádioaktívne materiály, ktoré dlhodobo predstavujú rádioaktívnu záťaž. Následne ich odborne, bezpečne, spoľahlivo, ekonomicky efektívne, s dôrazom na radiačnú ochranu obyvateľstva a ochranu životného prostredia spracuje a uloží. Táto spoločensky mimoriadne dôležitá úloha a činnosť všetkých zainteresovaných subjektov má za cieľ predovšetkým zaistenie bezpečnosti a ochrany občanov, životného prostredia a zníženie rizika prípadného zneužitia alebo nelegálneho nakladania s týmito materiálmi.

Zdroj: JAVYS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.