Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

SEPS úspešne obstarala podporné služby na rok 2024 s úsporou € 15 mil.

SPP informuje o cenách za dodávku energie v roku 2024

Pozitívny výsledok hospodárenia štátneho SEPS-u

SPP – distribúcia spolu s partnermi podporí nákup nového kotla sumou do výšky 600 EUR

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS modernizuje vedenie Podunajské Biskupice – Gabčíkovo

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., v týchto dňoch vykonáva prvú etapu modernizácie 400 kV vedenia V429 Podunajské Biskupice – Gabčíkovo. Realizácia tejto zákazky je z dôvodu plánovanej výmeny prvkov vedenia po dobe ich životnosti ako aj z dôvodu vysokej poruchovosti izolátorových závesov a opotrebenia vodičov.

Stavebné práce zamerané na výmenu vodičov a preizoláciu vedenia sa uskutočňujú v období 03. 10. - 28.10.2022. Druhá etapa realizácie prebehne budúci rok a jej predpokladaný rozsah trvania sú tri týždne. Presný termín bude známy na základe určenia v ročnom harmonograme vypínania vedení na rok 2023.

Celková rekonštrukcia je stanovená na 7 týždňov a SEPS do nej investuje takmer 9 miliónov eur bez DPH. Realizáciou preizolácie a výmeny vodičov vedenia V429 sa zabezpečí bezpečná a spoľahlivá prevádzka vedenia na trvalé maximálne dovolené prúdové zaťaženie vodičov až do teploty vodičov +80°C.

„Investície do rozvoja a modernizácie infraštruktúry sú základným prvkom stabilnej a bezpečnej prenosovej sústavy. Toto zmodernizované vedenie zachová spoľahlivé a bezpečné zásobovanie Bratislavy a jej okolia elektrinou, ako aj vyvedenie výkonu z vodnej elektrárne Gabčíkovo. Zároveň je garantovaná dostupnosť prenosovej kapacity na slovensko-maďarskom profile,“ zhodnotil Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.