Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS modernizuje vedenie Podunajské Biskupice – Gabčíkovo

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., v týchto dňoch vykonáva prvú etapu modernizácie 400 kV vedenia V429 Podunajské Biskupice – Gabčíkovo. Realizácia tejto zákazky je z dôvodu plánovanej výmeny prvkov vedenia po dobe ich životnosti ako aj z dôvodu vysokej poruchovosti izolátorových závesov a opotrebenia vodičov.

Stavebné práce zamerané na výmenu vodičov a preizoláciu vedenia sa uskutočňujú v období 03. 10. - 28.10.2022. Druhá etapa realizácie prebehne budúci rok a jej predpokladaný rozsah trvania sú tri týždne. Presný termín bude známy na základe určenia v ročnom harmonograme vypínania vedení na rok 2023.

Celková rekonštrukcia je stanovená na 7 týždňov a SEPS do nej investuje takmer 9 miliónov eur bez DPH. Realizáciou preizolácie a výmeny vodičov vedenia V429 sa zabezpečí bezpečná a spoľahlivá prevádzka vedenia na trvalé maximálne dovolené prúdové zaťaženie vodičov až do teploty vodičov +80°C.

„Investície do rozvoja a modernizácie infraštruktúry sú základným prvkom stabilnej a bezpečnej prenosovej sústavy. Toto zmodernizované vedenie zachová spoľahlivé a bezpečné zásobovanie Bratislavy a jej okolia elektrinou, ako aj vyvedenie výkonu z vodnej elektrárne Gabčíkovo. Zároveň je garantovaná dostupnosť prenosovej kapacity na slovensko-maďarskom profile,“ zhodnotil Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.