Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

HIKEMATES a SPP vybudovali na Muránskej planine novú turistickú útulňu Sláviček

Najväčší turistický klub na Slovensku Hikemates a SPP dnes spoločne otvorili novú turistickú útulňu Sláviček na Muránskej planine. „Rešpekt k prírode, záujem poznávať ju, no zároveň aj chrániť pre budúce generácie nás spája s najväčším turistickým klubom na Slovensku s Hikemates. V priebehu roka sme spojili sily pri rôznych aktivitách, keď sme čistili prírodu od odpadkov alebo rekonštruovali zničené turistické mostíky v Tatranskom národnom parku. Najväčším spoločným tohtoročným projektom však bola výstavba novej turistickej útulne Sláviček v prírodnej rezervácii Tŕstie na Muránskej planine, ktorú sme finančne podporili. Spoločne sme ju dnes otvorili a veríme, že milovníkom prírody a všetkým návštevníkom hôr poskytne príjemné útočisko a bude slúžiť mnoho rokov,“ uviedol Ondrej Šebesta, riaditeľ odboru korporátnej komunikácie.

Útulňa má kapacitu 6 lôžok, priestor na stravovanie, a piecku, ktorá zabezpečí teplo aj v chladných mesiacoch. Dizajn turistickej útulne Sláviček vzišiel z architektonickej súťaže, ktorú zorganizoval turistický klub Hikemates. Architekti pri návrhu zohľadnili ráz okolia a vybrali prírodné materiály tak, aby nové priestory pre spojenie človeka s prírodou boli citlivo zasadené do krajiny. Viac informácií nájdu záujemcovia na www.hikemates.com/utulne/#utulna-slavicek.

Útulňa Sláviček je dostupná po žltej turistickej trase z Tisovca alebo po zelenej trase z Rimavskej Píly, leží tiež v blízkosti červenej magistrály - Cesty Márie Széchy, ktorá sleduje pôvodnú medzihradnú cestu z roku 1644 a vedie medzi hradmi Fiľakovo a Muráň. Projekt podpory výstavby turistickej útulne Sláviček nadväzuje na aktivity SPP v oblasti ochrany životného prostredia a biodiverzity, či výsadby stromov v chránených lesoch Slovenska.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.