Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

HIKEMATES a SPP vybudovali na Muránskej planine novú turistickú útulňu Sláviček

Najväčší turistický klub na Slovensku Hikemates a SPP dnes spoločne otvorili novú turistickú útulňu Sláviček na Muránskej planine. „Rešpekt k prírode, záujem poznávať ju, no zároveň aj chrániť pre budúce generácie nás spája s najväčším turistickým klubom na Slovensku s Hikemates. V priebehu roka sme spojili sily pri rôznych aktivitách, keď sme čistili prírodu od odpadkov alebo rekonštruovali zničené turistické mostíky v Tatranskom národnom parku. Najväčším spoločným tohtoročným projektom však bola výstavba novej turistickej útulne Sláviček v prírodnej rezervácii Tŕstie na Muránskej planine, ktorú sme finančne podporili. Spoločne sme ju dnes otvorili a veríme, že milovníkom prírody a všetkým návštevníkom hôr poskytne príjemné útočisko a bude slúžiť mnoho rokov,“ uviedol Ondrej Šebesta, riaditeľ odboru korporátnej komunikácie.

Útulňa má kapacitu 6 lôžok, priestor na stravovanie, a piecku, ktorá zabezpečí teplo aj v chladných mesiacoch. Dizajn turistickej útulne Sláviček vzišiel z architektonickej súťaže, ktorú zorganizoval turistický klub Hikemates. Architekti pri návrhu zohľadnili ráz okolia a vybrali prírodné materiály tak, aby nové priestory pre spojenie človeka s prírodou boli citlivo zasadené do krajiny. Viac informácií nájdu záujemcovia na www.hikemates.com/utulne/#utulna-slavicek.

Útulňa Sláviček je dostupná po žltej turistickej trase z Tisovca alebo po zelenej trase z Rimavskej Píly, leží tiež v blízkosti červenej magistrály - Cesty Márie Széchy, ktorá sleduje pôvodnú medzihradnú cestu z roku 1644 a vedie medzi hradmi Fiľakovo a Muráň. Projekt podpory výstavby turistickej útulne Sláviček nadväzuje na aktivity SPP v oblasti ochrany životného prostredia a biodiverzity, či výsadby stromov v chránených lesoch Slovenska.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.