Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Nové zloženie predstavenstva SPP pod vedením M. Kullu

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, ako jediný akcionár SPP vymenovalo s účinnosťou od 10. októbra 2022 do funkcie predsedu predstavenstva SPP Miroslava Kullu. Novým podpredsedom predstavenstva sa stal Marián Široký a ďalšími členmi predstavenstva SPP Peter Kučera, Eduard Macejka a Slavomír Vorobel.

Kľúčovou úlohou SPP aj s novým vedením zostávajú opatrenia na zaistenie bezpečnosti dodávok energií pre potreby odberateľov na Slovensku, pokračovanie v diverzifikácii ich zdrojov a v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR a ďalšími relevantnými inštitúciami dokončenie opatrení zameraných na zmiernenie dopadu vysokých cien energií na domácnosti, prípadne ďalších zraniteľných odberateľov v roku 2023.

SPP tiež v súlade s cieľmi prijatými v Správe o udržateľnosti SPP za rok 2021 a Víziou a stratégiou SPP 2030 naďalej pokračuje v intenzívnych prípravách projektov zvyšovania energetickej efektívnosti a rozvoja výroby energií z obnoviteľných zdrojov, ktoré v strednodobom horizonte posilnia energetickú bezpečnosť, znížia emisie skleníkových plynov, zabezpečia vyššiu stabilitu nákladov na energie pre odberateľov a ďalej posilnia odolnosť Slovenska.

Členovia predstavenstva spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. od 10. októbra 2022:

predseda predstavenstva

Mgr. Miroslav Kulla

podpredseda predstavenstva

Ing. Marián Široký

členovia predstavenstva:

Mgr. Peter Kučera

Ing. Eduard Macejka

JUDr. Slavomír Vorobel, MPH

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.