Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Víťaz súťaže Wildlife Photographer of the Year Martin Greguš vystavuje v Galérii SPP

V roku 2021 získal ocenenie Rising Star Portfolio Award na jednej z najprestížnejších súťaží fotografie divokej prírody Wildlife Photographer of the Year, ktorú už od roku 1965 organizuje Prírodovedné múzeum v Londýne. Spolupracuje s takými značkami ako National Geographic, GEO, či BBC Wildlife Magazine. Mladý slovenský fotograf Martin Greguš, žijúci v Kanade, prichádza teraz do rodnej Bratislavy s celosvetovou premiérou svojich nádherných fotografií i krátkych filmov, ktoré zachytávajú ľadových medveďov v kanadskej divočine. Jeho výstava „33 dní s medveďmi“ potrvá v Galérii SPP od 7. októbra 2022 až do 6. januára 2023.

Martinov príbeh „33 dní s medveďmi“ vyšiel tento rok už v americkom vydaní časopisu National Geographic aj vo francúzskom vydaní magazínu GEO a jeho víťazné fotografie boli vystavené tento rok aj na Svetovom ekonomickom fóre v Davose. „Návštevníci výstavy v Galérii SPP môžu vidieť kolekciu mojich 50 fotiek, ktorú v takejto ucelenej podobe vystavujeme prvýkrát. Ide o dokumentárny projekt, ktorý zachytáva moje spolužitie s ľadovými medveďmi, s ktorými som dokopy strávil 33 dní počas leta roku 2020 a 2021. Súčasťou výstavy je aj dokumentárny film, ktorý divákom ukáže, ako naše fotografie vznikali, aké boli naše interakcie s týmito polárnymi šelmami v Hudsonovom zálive, jednoducho ako sme prežívali tieto veľmi unikátne chvíle,“ hovorí Martin.

Martinova tvorba zaujala aj svetovo uznávané časopisy a médiá ako National Geographic, Canadian Geographic, GEO, BBC Wildlife Magazine, Washington Post alebo HuffPost. Len 1. októbra 2022 ocenili jeho talent v oblasti fotografie a videa divokej prírody na súťaži Siena Drone Awards v Taliansku.

„Moja výstava je určená pre všetkých, od malých detí až po profesionálnych fotografov. Mojím cieľom je inspirovať čo najväčšie publikum a rozpovedať nielen náš príbeh, ale aj príbehy týchto krásnych zvierat. Chcem divákom umožniť, aby mohli ľadové medvede spoznať takpovediac zblízka, ale aj upriamiť pozornosť na potrebu ich ochrany,“ dodáva Martin Greguš.


Martin Greguš sa narodil v roku 1995 v Bratislave. S fotografovaním začal už ako 8-ročný, keď sa s rodičmi a sestrou v roku 2004 presťahovali do Kanady. Od prvej chvíle ho uchvátila nekonečná kanadská príroda, ale aj život okolo nás. Fotoaparát sa stal jeho najbližším priateľom a trvalým spoločníkom. Ocenenie Rising Star Portfolio Award z roku 2021 je už jeho tretím v rámci medzinárodnej súťaži fotografie divokej prírody Wildlife Photographer of the Year. Už v roku 2008, ako 12-ročný, získal špeciálnu cenu za fotografiu letiacej čajky „White on Blue“ a so svojou fotografiou žeriava kanadského „Crane Perfection“ sa v roku 2010 stal víťazom kategórie 11–14 ročných fotografov. V súčasnosti žije a pôsobí vo Vancouveri, kde pracuje ako odborný poradca, výskumník, kameraman a pilot dronu na prírodovedných projektoch pre Netflix a Disney. Zároveň naďalej spolupracuje so svojím otcom, rovnako fotografom, Martinom Gregušom st., na knižných projektoch dokumentujúcich našu planétu z úplne novej perspektívy.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.