Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SPP si stanovilo ciele v podnikaní a udržateľnosti

SPP dnes zverejnil prvú správu o udržateľnosti. SPP sa tak zaradil medzi prvé slovenské spoločnosti, ktoré takúto správu vydávajú, keďže jej vypracovanie bude v Európskej únii povinné až od roku 2024. Cieľom správy je transparentne informovať verejnosť o podnikaní SPP za rok 2021 z pohľadu ochrany životného prostredia, vzťahu k zamestnancom, dodávateľom a spoločnosti vo všeobecnosti.

„Hoci v tomto období je našou absolútnou prioritou čo najlepšia pripravenosť na nadchádzajúcu zimnú sezónu, myslíme aj na budúcnosť. Uvedomujeme si totiž naliehavosť výziev, ktoré stoja pred nami všetkými v oblasti klimatických zmien a ochrany životného prostredia a biodiverzity. Preto vôbec prvá Správa o udržateľnosti SPP obsahuje aj naše záväzky a ciele v oblasti rozvoja nášho podnikania s dôrazom na obnoviteľné zdroje, energetickú efektívnosť, či vzťahy s dodávateľmi,“ uviedol v súvislosti so zverejnením správy Henrich Krejčí, člen predstavenstva SPP.

Správa o udržateľnosti SPP za rok 2021 obsahuje zhrnutie činnosti SPP v oblasti dodávky energií, vrátane kalkulácie uhlíkovej stopy súvisiacej s jeho podnikaním. V tejto oblasti považuje SPP do budúcnosti za svoju prioritu zabezpečenie bezpečných dodávok energií pre našich zákazníkov, založených na udržateľných riešeniach v oblasti zvyšovania energetickej efektívnosti a rozvoja výroby energie z obnoviteľných zdrojov.

Správa o udržateľnosti SPP za rok 2021 však detailne popisuje aj oblasti vzťahu k zamestnancom a dodávateľom, nastavenia dobrej správy spoločnosti (angl. corporate governance), ako aj aktivity SPP zrealizované vo vzťahu ku komunitám a krajine, v ktorej pôsobíme, či už priamo alebo prostredníctvom Nadácie SPP, Ekofondu SPP alebo Galérie SPP. Vo všetkých týchto oblastiach si SPP tiež stanovuje záväzky a ciele do budúcnosti.

Pravidelné vydávanie Správy o udržateľnosti vníma SPP ako prostriedok k vyššej transparentnosti svojho podnikania. Na zvyšovanie udržateľnosti nášho podnikania sú však nevyhnutné konkrétne kroky, ktoré sme pripravení realizovať spoločne s našimi zamestnancami a zákazníkmi.

V zmysle návrhu Smernice o vykazovaní udržateľnosti (angl. Corporate Sustainability Reporting Directive) sa bude povinnosť zverejňovať nefinančné informácie týkajúce sa vplyvu na životné prostredie a sociálnu oblasť vzťahovať na spoločnosti spĺňajúce aspoň dve z troch nasledujúcich podmienok – viac ako 250 zamestnancov, aktíva viac ako 20 miliónov eur alebo obrat nad 40 miliónov eur ročne – od roku 2024.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.