Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS zmodernizovala dôležité cezhraničné vedenie v smere na ČR

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., zmodernizovala slovenskú časť cezhraničného 400 kV vedenia V424 Sokolnice – Križovany. Vedenie je v prevádzke už od roku 1969. Rekonštrukcia posilní spoľahlivosť dodávok a zníži energetické straty pri prenose.

Od februára do júna tohto roku prebiehala druhá fáza modernizácie jedného z najdôležitejších slovenských cezhraničných elektrických vedení, v rámci ktorej sa menili fázové vodiče, izolátorové závesy a mosty na nosných stožiaroch typu Portál.

Rekonštrukcia trvala necelých 9 mesiacov a slovenský prevádzkovateľ prenosovej sústavy do nej investoval približne 13,36 mil. eur. Vedenie V424, ktoré začína v rozvodni v Križovanoch nad Dudváhom, na slovenskej strane meria 71,42 km, obsahuje 229 stožiarov typu Portál. Práce sa uskutočnili v koordinácii s českým prevádzkovateľom prenosovej sústavy ČEPS, ktorý v rovnakom čase zrekonštruoval svoju časť vedenia začínajúceho v juhomoravskej Sokolnici.

„Cieľom spoločnosti SEPS je sústavne zvyšovať bezpečnosť a stabilitu dodávok elektriny, k čomu prispela aj modernizácia tohto vedenia. Je to významný krok nielen pre dotknutý západoslovenský región, ale pre celú slovenskú elektrizačnú sústavu. Tento projekt je aj príkladom vynikajúcej spolupráce s naším českým partnerom,“ uviedol Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.