Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS zmodernizovala dôležité cezhraničné vedenie v smere na ČR

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., zmodernizovala slovenskú časť cezhraničného 400 kV vedenia V424 Sokolnice – Križovany. Vedenie je v prevádzke už od roku 1969. Rekonštrukcia posilní spoľahlivosť dodávok a zníži energetické straty pri prenose.

Od februára do júna tohto roku prebiehala druhá fáza modernizácie jedného z najdôležitejších slovenských cezhraničných elektrických vedení, v rámci ktorej sa menili fázové vodiče, izolátorové závesy a mosty na nosných stožiaroch typu Portál.

Rekonštrukcia trvala necelých 9 mesiacov a slovenský prevádzkovateľ prenosovej sústavy do nej investoval približne 13,36 mil. eur. Vedenie V424, ktoré začína v rozvodni v Križovanoch nad Dudváhom, na slovenskej strane meria 71,42 km, obsahuje 229 stožiarov typu Portál. Práce sa uskutočnili v koordinácii s českým prevádzkovateľom prenosovej sústavy ČEPS, ktorý v rovnakom čase zrekonštruoval svoju časť vedenia začínajúceho v juhomoravskej Sokolnici.

„Cieľom spoločnosti SEPS je sústavne zvyšovať bezpečnosť a stabilitu dodávok elektriny, k čomu prispela aj modernizácia tohto vedenia. Je to významný krok nielen pre dotknutý západoslovenský región, ale pre celú slovenskú elektrizačnú sústavu. Tento projekt je aj príkladom vynikajúcej spolupráce s naším českým partnerom,“ uviedol Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.