Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Stanovisko spoločnosti JAVYS, a. s., k záverom kontroly NKÚ SR

Kontrola NKÚ SR v spoločnosti JAVYS bola vykonaná na základe podnetu predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Pavla Štullera, s cieľom identifikovať kritické oblasti v rámci procesu vyraďovania JE V1.

Kontrola NKÚ bola vykonaná z podnetu GR Pavla Štullera, nakoľko spoločnosť JAVYS dlhodobo upozorňovala na zložitosť problematiky jadrovej energetiky, špeciálne vyraďovania jadrových zariadení, na komplikovanosť obstarávacích procesov a z nich možné vyplývajúce dôsledky, čo potvrdila aj samotná kontrola NKÚ.

Obdobne požiadal NKÚ o preverenie kvality vnútorných kontrolných procesov tak, aby zodpovedali najvyšším požiadavkám vnútorných kontrolných procesov v rámci štátnej akciovej spoločnosti a v súlade s očakávaním akcionára. Už počas samotného výkonu kontroly NKÚ spoločnosť postupne prijímala potrebné opatrenia a zmeny vnútorných predpisov. Ku všetkým zisteniam boli prijaté adekvátne opatrenia na nápravu a k dnešnému dňu (24. 6. 2022) bolo do interných riadiacich procesov implementovaných takmer 90% opatrení, ktoré vyplývali zo zistení NKÚ.

Spoločnosť JAVYS rešpektuje zistenia NKÚ s najvyššou vážnosťou a tieto budú plne zapracované do procesov spoločnosti. Vedenie spoločnosti je presvedčené, že všetky zistenia a následné plnenie prijatých opatrení prispejú k efektívnejšiemu nastaveniu vnútorných procesov, k vyraďovaniu jadrovej elektrárne V1 tak, aby všetky náročné termíny stanovené Európskou komisiou boli dodržané a tiež k budovaniu modernej spoločnosti.

Spoločnosť JAVYS však naďalej poukazuje na dôležitú skutočnosť, a to, že záverečnej časti jadrovej energetiky, ktorá je v kompetencii štátu je potrebné venovať zvýšenú a systematickú pozornosť na najvyššej úrovni štátu a vytvárať v tejto oblasti priaznivé legislatívne a podnikateľské prostredie pre bezpečné napĺňanie jej strategických cieľov a úloh, s prihliadnutím na maximálnu ochranu životného prostredia.

Zdroj: JAVYS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.