Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizuje SPP, Keboola a Microsoft

Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizujú Keboola, SPP a Microsoft 11. až 12. júna 2022.

Cieľom nezvyčajnej akcie, ktorá sa uskutoční v budove Pradiarne 1900 na Svätoplukovej ulici v Bratislave je za 32 hodín vytvoriť digitálnu kalkulačku, ktorá zábavným a kreatívnym spôsobom umožní jej užívateľom sledovať, ako môžu znížiť svoju osobnú uhlíkovú stopu. Aplikácia tak bude využívať dáta s cieľom zvýšiť a podporiť povedomie o klimatických zmenách, udržateľnosti a ochrane životného prostredia na Slovensku.

Podmienky Hackathonu

Pokúsiť sa úspešne hacknúť CO2 v danom časovom limite má každý dátový nadšenec, ktorý dovŕšil 18 rokov a má aspoň základné znalosti SQL ( Py, R, Julia sú výhodou, nie však podmienkou organizátorov). Súťažiť môžu jednotlivci, tímy v počte 3 až 6 ľudí, ale vítaný je aj každý nadšenec s dátovými schopnosťami, ktorý si partnerov na hack zo správnych dôvodov hľadá a súhlasí so zaradením do konkrétneho tímu Hackathonu zo strany organizátorov. Najlepšie nápady ohodnotia odborníci z SPP, Kebooly a z Microsoftu. Víťazný tím získa odmenu 3000 eur a jeho členovia zároveň dostanú príležitosť spolupracovať na projektoch SPP, ktorých cieľom je napríklad environmentálne šetrnejší prístup k využívaniu energií a ďalších inováciách. Bez odmeny neodíde ani druhý a tretí najlepší tím, či jednotlivec. Pre nich je pripravená odmena v hodnote 2000 eur a 1000 eur.

Súčasťou Hackathonu budú tiež workshopy, panelové diskusie, debaty o novinkách, trendoch a technológiách, ktoré pomáhajú v boji s klimatickými zmenami a pre zanietených hackerov je pripravená i antistresová masáž. Záujemcovia sa môžu na prvý Hackathon svojho druhu prihlásiť prostrtedníctvom webovej stránky https://www.keboola.com/lp/hack-away.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.