Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizuje SPP, Keboola a Microsoft

Hacknúť CO2 za 32 hodín. To je výzva prvého Hackathonu, ktorý organizujú Keboola, SPP a Microsoft 11. až 12. júna 2022.

Cieľom nezvyčajnej akcie, ktorá sa uskutoční v budove Pradiarne 1900 na Svätoplukovej ulici v Bratislave je za 32 hodín vytvoriť digitálnu kalkulačku, ktorá zábavným a kreatívnym spôsobom umožní jej užívateľom sledovať, ako môžu znížiť svoju osobnú uhlíkovú stopu. Aplikácia tak bude využívať dáta s cieľom zvýšiť a podporiť povedomie o klimatických zmenách, udržateľnosti a ochrane životného prostredia na Slovensku.

Podmienky Hackathonu

Pokúsiť sa úspešne hacknúť CO2 v danom časovom limite má každý dátový nadšenec, ktorý dovŕšil 18 rokov a má aspoň základné znalosti SQL ( Py, R, Julia sú výhodou, nie však podmienkou organizátorov). Súťažiť môžu jednotlivci, tímy v počte 3 až 6 ľudí, ale vítaný je aj každý nadšenec s dátovými schopnosťami, ktorý si partnerov na hack zo správnych dôvodov hľadá a súhlasí so zaradením do konkrétneho tímu Hackathonu zo strany organizátorov. Najlepšie nápady ohodnotia odborníci z SPP, Kebooly a z Microsoftu. Víťazný tím získa odmenu 3000 eur a jeho členovia zároveň dostanú príležitosť spolupracovať na projektoch SPP, ktorých cieľom je napríklad environmentálne šetrnejší prístup k využívaniu energií a ďalších inováciách. Bez odmeny neodíde ani druhý a tretí najlepší tím, či jednotlivec. Pre nich je pripravená odmena v hodnote 2000 eur a 1000 eur.

Súčasťou Hackathonu budú tiež workshopy, panelové diskusie, debaty o novinkách, trendoch a technológiách, ktoré pomáhajú v boji s klimatickými zmenami a pre zanietených hackerov je pripravená i antistresová masáž. Záujemcovia sa môžu na prvý Hackathon svojho druhu prihlásiť prostrtedníctvom webovej stránky https://www.keboola.com/lp/hack-away.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.