Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Zistite viac o bioenergii prostredníctvom študijných ciest, seminárov a exkurzií

V rámci európskeho projektu Bioenergy4Business (B4B), na ktorom participuje aj SIEA, je možnosť zúčastniť sa študijných ciest, exkurzií a seminárov zameraných na užitočné informácie o využití bioenergie prostredníctvom zariadení so stredne veľkým výkonom. Využite šancu zdieľať skúsenosti z praxe a prihláste sa na študijné cesty do Fínska.

Bioenergia predstavuje viac ako 60 % spotreby energie z obnoviteľných zdrojov v Európskej únii. Účinné a overené technológie na biomasu stále viac konkurujú zariadeniam, ktoré využívajú uhlie, olej alebo plyn. Tento trend sa už netýka iba veľkých priemyselných podnikov a domácností. Väčšina expertov na bioenergie sa zhoduje, že investícia do výmeny fosílnych palív za bioenergiu má perspektívu aj v prevádzkach so stredne veľkým rozsahom výkonu od 100 kW do 5 MW. Túto alternatívu by mali zvážiť napríklad poľnohospodári, manažéri malých a stredných podnikov, prevádzkovatelia hotelov, nemocníc a v niektorých prípadoch aj škôl. Práve pre nich je určený projekt Bioenergy4Business (B4B) financovaný z EÚ. Ak sa chcú dozvedieť, ako používať biomasu ako energeticky účinný a nákladovo efektívny spôsob výroby tepla a elektriny, môžu využiť študijné cesty, semináre a exkurzie.

Najbližšia študijná cesta, ktorú organizuje Dánsky technologický inštitút (DTI), sa bude konať v Aarhus 29. a 30. septembra 2016. Využitie biomasy na výrobu tepla a elektrickej energie je v Dánsku bežné, pričom najmä využitie slamy má dlhú tradíciu v malých a stredne veľkých výhrevniach. Dánsko má jednu z najvyspelejších sietí diaľkového vykurovania a dánski výrobcovia kotlov sú poprednými odborníkmi na spaľovanie slamy. Osobitná pozornosť sa preto bude klásť na využitie slamy ako paliva pre malé a stredné výhrevne. Prvý deň študijnej cesty bude prebiehať exkurzia a druhý deň je pripravený workshop s prednáškami výrobcov kotlov, expertov na diaľkové vykurovanie, projektantov a odborníkov na bioenergiu. Viac informácií o registrácii je k dispozícii tu: http://www.dti.dk/services/k27079

Ďalšiu príležitosť poskytne študijná cesta organizovaná fínskou asociáciou pre bioenergiu MOTIVA. Uskutoční sa v Tampere dňa 16. a 17. februára 2017. Prvý deň bude venovaný prehľadu o tepelnom trhu vo Fínsku a obhliadke zariadení v samotnom meste. Na druhý deň budú mať účastníci možnosť zúčastniť sa exkurzií po ceste späť do Helsínk. Viac informácií o študijnej ceste bude čoskoro zverejnených na internetových stránkach MOTIVA http://www.motiva.fi/en.

Okrem študijných ciest, väčšina partnerov projektu organizuje jedno - až dvojdňové vzdelávacie semináre a exkurzie zamerané na špecifické segmenty trhu, v ktorých je vhodné prejsť na bioenergiu. Všetky podujatia sa uskutočnia do decembra 2016. Informácie o týchto seminároch budú zverejnené na webovej stránke www.siea.sk.

Kontakt na podrobnejšie informácie a výstupy projektu B4B sú k dispozícii tu http://www.siea.sk/aktualne-projekty-prehlad/c-8298/bioenergy4business/ www.bioenergy4business.eu

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.