Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Zistite viac o bioenergii prostredníctvom študijných ciest, seminárov a exkurzií

V rámci európskeho projektu Bioenergy4Business (B4B), na ktorom participuje aj SIEA, je možnosť zúčastniť sa študijných ciest, exkurzií a seminárov zameraných na užitočné informácie o využití bioenergie prostredníctvom zariadení so stredne veľkým výkonom. Využite šancu zdieľať skúsenosti z praxe a prihláste sa na študijné cesty do Fínska.

Bioenergia predstavuje viac ako 60 % spotreby energie z obnoviteľných zdrojov v Európskej únii. Účinné a overené technológie na biomasu stále viac konkurujú zariadeniam, ktoré využívajú uhlie, olej alebo plyn. Tento trend sa už netýka iba veľkých priemyselných podnikov a domácností. Väčšina expertov na bioenergie sa zhoduje, že investícia do výmeny fosílnych palív za bioenergiu má perspektívu aj v prevádzkach so stredne veľkým rozsahom výkonu od 100 kW do 5 MW. Túto alternatívu by mali zvážiť napríklad poľnohospodári, manažéri malých a stredných podnikov, prevádzkovatelia hotelov, nemocníc a v niektorých prípadoch aj škôl. Práve pre nich je určený projekt Bioenergy4Business (B4B) financovaný z EÚ. Ak sa chcú dozvedieť, ako používať biomasu ako energeticky účinný a nákladovo efektívny spôsob výroby tepla a elektriny, môžu využiť študijné cesty, semináre a exkurzie.

Najbližšia študijná cesta, ktorú organizuje Dánsky technologický inštitút (DTI), sa bude konať v Aarhus 29. a 30. septembra 2016. Využitie biomasy na výrobu tepla a elektrickej energie je v Dánsku bežné, pričom najmä využitie slamy má dlhú tradíciu v malých a stredne veľkých výhrevniach. Dánsko má jednu z najvyspelejších sietí diaľkového vykurovania a dánski výrobcovia kotlov sú poprednými odborníkmi na spaľovanie slamy. Osobitná pozornosť sa preto bude klásť na využitie slamy ako paliva pre malé a stredné výhrevne. Prvý deň študijnej cesty bude prebiehať exkurzia a druhý deň je pripravený workshop s prednáškami výrobcov kotlov, expertov na diaľkové vykurovanie, projektantov a odborníkov na bioenergiu. Viac informácií o registrácii je k dispozícii tu: http://www.dti.dk/services/k27079

Ďalšiu príležitosť poskytne študijná cesta organizovaná fínskou asociáciou pre bioenergiu MOTIVA. Uskutoční sa v Tampere dňa 16. a 17. februára 2017. Prvý deň bude venovaný prehľadu o tepelnom trhu vo Fínsku a obhliadke zariadení v samotnom meste. Na druhý deň budú mať účastníci možnosť zúčastniť sa exkurzií po ceste späť do Helsínk. Viac informácií o študijnej ceste bude čoskoro zverejnených na internetových stránkach MOTIVA http://www.motiva.fi/en.

Okrem študijných ciest, väčšina partnerov projektu organizuje jedno - až dvojdňové vzdelávacie semináre a exkurzie zamerané na špecifické segmenty trhu, v ktorých je vhodné prejsť na bioenergiu. Všetky podujatia sa uskutočnia do decembra 2016. Informácie o týchto seminároch budú zverejnené na webovej stránke www.siea.sk.

Kontakt na podrobnejšie informácie a výstupy projektu B4B sú k dispozícii tu http://www.siea.sk/aktualne-projekty-prehlad/c-8298/bioenergy4business/ www.bioenergy4business.eu

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.