Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS pomáha ukrajinským energetikom a ich rodinám pri hľadaní dočasného útočiska

Po dohode prevádzkovateľov slovenskej a ukrajinskej elektrizačnej sústavy pomôže Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. (ďalej len „SEPS“) 49 zamestnankyniam a rodinným príslušníkom zamestnancov z partnerskej Ukrenergo pri ich hľadaní bezpečného dočasného útočiska. Mužský personál Ukrenergo krajinu neopustil, zostal si plniť svoje pracovné povinnosti.

„Ukrajinským kolegom a ich rodinám poskytneme možnosť prečkať vojnový konflikt v Bratislave,“ hovorí Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS. „Ťažké časy v susednej krajine nás stavajú pred situácie, na ktoré by sme ešte pred pár mesiacmi ani nepomysleli.“

Ubytované ukrajinské kolegyne, ich blízki a rodinní príslušníci kolegov, ktorí sa už tretí týždeň napriek prebiehajúcemu konfliktu starajú o chod ukrajinskej prenosovej sústavy, pochádzajú najmä z oblasti Kyjeva a Vinnycie, ktoré boli terčom útokov ruskej armády. Na Slovensko prišli v období 9. - 13. 3.2022. Keďže za sebou mali dlhú cestu a čakalo ich ešte niekoľko stoviek kilometrov do Bratislavy, na niekoľko nocí ich prichýlili v tatranských ubytovacích zariadeniach ministerstva vnútra a Východoslovenskej distribučnej, a. s.

„Súčasťou našej pomoci nie je len ubytovanie. Už dnes kolegovia zhromažďujú všetky potrebné informácie, aby mohli deti čím skôr nastúpiť do slovenských predškolských a školských zariadení. Dospelým zas, ak majú záujem, pomôžeme nájsť si dočasné pracovné uplatnenie,“ uviedla Zuzana Bednárová, vedúca odboru CSR* a komunikácie SEPS.

SEPS na svoje náklady zabezpečí základné vybavenie ubytovacích zariadení umožňujúce dlhodobý pobyt hostí. CSR koordinátor SEPS zhromažďuje informácie o potrebnom dovybavení dočasných „domácností“ predmetmi dennej potreby, ako sú žehličky, kočíky a detské oblečenie.

„Veľká časť práce v SEPS spočíva v komunikácii a spolupráci so susednými prenosovými sústavami. Viacerí z nás sú s Maďarmi, Čechmi, Rakúšanmi, Poliakmi a Ukrajincami v dennom, či každotýždennom kontakte. Preto sa mnohí kolegovia už koncom februára zaujímali o to, ako našim východným susedom a ich rodinám pomôcť. Urobíme všetko preto, aby bola naša pomoc čo najadresnejšia a najúčinnejšia,“ uzatvára Peter Dovhun.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.