Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

SEPS pomáha ukrajinským energetikom a ich rodinám pri hľadaní dočasného útočiska

Po dohode prevádzkovateľov slovenskej a ukrajinskej elektrizačnej sústavy pomôže Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. (ďalej len „SEPS“) 49 zamestnankyniam a rodinným príslušníkom zamestnancov z partnerskej Ukrenergo pri ich hľadaní bezpečného dočasného útočiska. Mužský personál Ukrenergo krajinu neopustil, zostal si plniť svoje pracovné povinnosti.

„Ukrajinským kolegom a ich rodinám poskytneme možnosť prečkať vojnový konflikt v Bratislave,“ hovorí Peter Dovhun, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS. „Ťažké časy v susednej krajine nás stavajú pred situácie, na ktoré by sme ešte pred pár mesiacmi ani nepomysleli.“

Ubytované ukrajinské kolegyne, ich blízki a rodinní príslušníci kolegov, ktorí sa už tretí týždeň napriek prebiehajúcemu konfliktu starajú o chod ukrajinskej prenosovej sústavy, pochádzajú najmä z oblasti Kyjeva a Vinnycie, ktoré boli terčom útokov ruskej armády. Na Slovensko prišli v období 9. - 13. 3.2022. Keďže za sebou mali dlhú cestu a čakalo ich ešte niekoľko stoviek kilometrov do Bratislavy, na niekoľko nocí ich prichýlili v tatranských ubytovacích zariadeniach ministerstva vnútra a Východoslovenskej distribučnej, a. s.

„Súčasťou našej pomoci nie je len ubytovanie. Už dnes kolegovia zhromažďujú všetky potrebné informácie, aby mohli deti čím skôr nastúpiť do slovenských predškolských a školských zariadení. Dospelým zas, ak majú záujem, pomôžeme nájsť si dočasné pracovné uplatnenie,“ uviedla Zuzana Bednárová, vedúca odboru CSR* a komunikácie SEPS.

SEPS na svoje náklady zabezpečí základné vybavenie ubytovacích zariadení umožňujúce dlhodobý pobyt hostí. CSR koordinátor SEPS zhromažďuje informácie o potrebnom dovybavení dočasných „domácností“ predmetmi dennej potreby, ako sú žehličky, kočíky a detské oblečenie.

„Veľká časť práce v SEPS spočíva v komunikácii a spolupráci so susednými prenosovými sústavami. Viacerí z nás sú s Maďarmi, Čechmi, Rakúšanmi, Poliakmi a Ukrajincami v dennom, či každotýždennom kontakte. Preto sa mnohí kolegovia už koncom februára zaujímali o to, ako našim východným susedom a ich rodinám pomôcť. Urobíme všetko preto, aby bola naša pomoc čo najadresnejšia a najúčinnejšia,“ uzatvára Peter Dovhun.

Zdroj: SEPS

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.