Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Z prvej ruky: Cena elektriny a zemného plynu

Znižovanie závislosti na ruských palivách a pomoc vlády

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Čo je za vysokými cenami energií a ako ich skrotiť

Kalendár akcií

Jesenná konferencia SPNZ
28.-29.09.2023, Bratislava

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Nadácia SPP spustila hlasovanie o najkrajšej obnovenej pamiatke

Nadácia SPP spúšťa od dnešného dňa na stránke www.kpr-fenix.sk hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku, do ktorého sa môže zapojiť široká vejenosť. Aj jediný hlas môže rozhodnúť o tom, ktorá z 31 súťažiacich národných kultúrnych pamiatok získa špeciálne ocenenie - Kultúrna pamiatka roka – Cena Nadácie SPP. Medzi prihlásenými historickými skvostami sa tento rok nachádzajú kaštiele, zámky, sakrálne stavby ale aj zaujímavé technické národné kultúrne pamiatky z celého Slovenska, ktorých obnova bola dokončená v rokoch 2020 a 2021. Stránka https://www.kpr-fenix.sk/hlasovanie/ ponúka príbeh každej pamiatky, doplnený o fotografie. Hlasovanie potrvá do 18. apríla 2022.

Verejné on-line hlasovanie je súčasťou 15. ročníka súťaže Kultúrna pamiatka roka – Fénix, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. Generálnym partnerom projektu je Nadácia SPP. „Chceli sme súťaž zatraktívniť a viac priblížiť širokej verejnosti. Zriadili sme informačnú web stránku súťaže www.kpr-fenix.sk, pričom vlastníci pamiatok sa do súťaže prihlasovali elektronicky. Rovnako sme rozšírili možnosti on-line hlasovania širokej verjenosti, ktorá rozhdone o tom, ktorá z prihlásených pamiatok získa titul Cenu Nadácie SPP. Po prvý krát sú v ňom zaradené všetky súťažné projekty, ktorých je 31. Každý z nich má tak vďaka hlasu verejnosti rovnakú možnosť získať špeciálnu cenu našej nadácie. Súťaž dostala aj úplne novú vizuálnu identitu v podobe nového loga, ktoré vychádza z motívu bájneho vtáka Fénixa, znovuzrodeného z vlastného popola. Fénix v logu je štylizovaný do gesta ruky v tvare známeho „OK“ – symbolu uznania, súhlasu a potvrdenia, že je všetko v poriadku,“ hovorí o novinkách Eva Guliková, správkyňa Nadácie SPP.

Okrem príbehov jednotlivých pamiatok online hlasujúcich upúta na stránke ďalšie nové logo – špeciálne vytvorené práve pre Cenu Nadácie SPP. Je v podobe symbolu „Like“ – „palec hore“, známeho zo sociálnych sietí. „Vták Fénix štylizovaný do gesta ruky v tvare „Like“ je jasným symbolom vyjadrenia ocenenia verejnosti. „Farebnosť je tvorená gradientom z okrovej do bielej farby, ktorá odkazuje na zlato a slnko zo symboliky okolo vtáka Fénixa a odkazuje aj na žltú farbu, ktorá je v logu Nadácie SPP,“ odkrýva tajomstvá návrhu grafický dizajnér, Julo Nagy zo štúdia Calder design community, ktoré logo vytvorilo. Autorom použitého fontu – písma Diurnal, použitého v textovej časti oboch log, je dizajnér písma Nikola Djurek z oceňovaného štúdia Typotheque, ktoré založil uznávaný slovenský dizajnér Peter Biľak.

Paralelne s verejným hlasovaním vyberá odborná porota zložená zo špičkových odborníkov a zástupcov partnerov súťaže víťazov prestížneho ocenenia Kultúrna pamiatka roka – Fénix. Laureáti získajú osvedčenie o udelení ceny a tiež finančnú odmenu od generálneho partnera súťaže Nadácie SPP vo výške 10 000 eur. „Pri výbere pamiatok sa ako odborná porota zameriavame hneď na niekoľko aspektov. Od tej najprísnejšej odbornosti, zvládnutia rekonštrukcie a reštaurátorských prác, až po to, aký má pamiatka vplyv na svoje okolie. Každá pamiatka má svoj príbeh historický a potom má príbeh svojej obnovy. Obidva pohľady sú pri rozhodovaní dôležité,“ hovorí o kritériách na laureátov ocenenia Ladislav Snopko, člen odbornej poroty súťaže a člen správnej rady Nadácie SPP. Vyhlásenie výsledkov súťaže je plánované na máj 2022. Hostiteľom slávnostného odovzdávania ocenení bude víťaz uplynulého ročníka – Kubínyiovský kaštieľ vo Vyšnom Kubíne. Práve pobyt v kaštieli je aj atraktívnou výhrou pre všetkých, ktorí sa zapoja do on-line hlasovania.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.