Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Vojna na Ukrajine: E.ON daruje 1 milión EUR na okamžitú humanitárnu pomoc

Vojna na Ukrajine i naďalej šokuje a desí svet. E.ON odsudzuje vojnu a násilie a plne podporuje politické sankcie zo strany Európy a Nemecka.

Organizácia Spojených národov v nasledujúcich mesiacoch očakáva na hraniciach so susednými štátmi zhruba štyri milióny ľudí utekajúcich z ich domovskej krajiny pred vojnou, ak sa situácia bude naďalej zhoršovať.

V prvom slede daruje E.ON 1 milión EUR humanitárnym organizáciám na pomoc utečencom a tým, ktorí sú vojnou dotknutí.

Popritom prebiehajú momentálne naprieč Európou početné súkromné zbierky od zamestnancov E.ON-u, ktoré sa prijímajú na darcovskej platforme vytvorenej pre skupinu, ktoré skupina E.ON zdvojnásobí. Mnohí zamestnanci E.ON-u chcú tiež poskytnúť súkromnú pomoc, aby tak priamo podporili ľudí na Ukrajine. Firma a spolurozhodovacie orgány už spoločne pracujú na koordinácii pomoci, ktorú poskytujú zamestnanci.

Firma aktuálne zažíva obrovskú vlnu solidarity a ochoty pomôcť ľuďom na Ukrajine. Naši zamestnanci v regionálnych dcérskych spoločnostiach v Poľsku, Rumunsku, na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku už každý deň vidia desivé humanitárne dopady vojny v bezprostrednom susedstve s Ukrajinou. Konkrétne podporné opatrenia už na mieste buď prebiehajú alebo sú vo fáze plánovania – zahŕňa to budovanie energetickej infraštruktúry pre ubytovacie kapacity pre utečencov na rumunskej hranici s Ukrajinou a zabezpečenie interného voľnočasového a rekreačného ubytovania pre utečencov v Českej republike. V Poľsku sa v centrále E.ON-u zbierajú spacie vaky, obväzy a matrace, ktoré sa následne odovzdajú poľskému Červenému krížu.

Zdroj: ZSEVšetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.