Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Vojna na Ukrajine: E.ON daruje 1 milión EUR na okamžitú humanitárnu pomoc

Vojna na Ukrajine i naďalej šokuje a desí svet. E.ON odsudzuje vojnu a násilie a plne podporuje politické sankcie zo strany Európy a Nemecka.

Organizácia Spojených národov v nasledujúcich mesiacoch očakáva na hraniciach so susednými štátmi zhruba štyri milióny ľudí utekajúcich z ich domovskej krajiny pred vojnou, ak sa situácia bude naďalej zhoršovať.

V prvom slede daruje E.ON 1 milión EUR humanitárnym organizáciám na pomoc utečencom a tým, ktorí sú vojnou dotknutí.

Popritom prebiehajú momentálne naprieč Európou početné súkromné zbierky od zamestnancov E.ON-u, ktoré sa prijímajú na darcovskej platforme vytvorenej pre skupinu, ktoré skupina E.ON zdvojnásobí. Mnohí zamestnanci E.ON-u chcú tiež poskytnúť súkromnú pomoc, aby tak priamo podporili ľudí na Ukrajine. Firma a spolurozhodovacie orgány už spoločne pracujú na koordinácii pomoci, ktorú poskytujú zamestnanci.

Firma aktuálne zažíva obrovskú vlnu solidarity a ochoty pomôcť ľuďom na Ukrajine. Naši zamestnanci v regionálnych dcérskych spoločnostiach v Poľsku, Rumunsku, na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku už každý deň vidia desivé humanitárne dopady vojny v bezprostrednom susedstve s Ukrajinou. Konkrétne podporné opatrenia už na mieste buď prebiehajú alebo sú vo fáze plánovania – zahŕňa to budovanie energetickej infraštruktúry pre ubytovacie kapacity pre utečencov na rumunskej hranici s Ukrajinou a zabezpečenie interného voľnočasového a rekreačného ubytovania pre utečencov v Českej republike. V Poľsku sa v centrále E.ON-u zbierajú spacie vaky, obväzy a matrace, ktoré sa následne odovzdajú poľskému Červenému krížu.

Zdroj: ZSEVšetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.