Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

ESCO Slovensko rozširuje akvizíciou spoločnosti CAPEXUS SK portfólio svojich služieb

Ponuku energetických riešení doplnia v skupine ESCO Slovensko služby architektonickej a realizačnej spoločnosti CAPEXUS SK, ktorá sa špecializuje na projekty energeticky úsporných kancelárskych a komerčných priestorov, ako aj na revitalizáciu starších objektov.

Prostredníctvom akvizície spoločnosti CAPEXUS SK skupina ESCO Slovensko osloví nových klientov a to v segmente realitných investorov aj samotných nájomníkov. ESCO Slovensko tak bude poskytovať komplexné služby pre kancelárske a komerčné priestory nielen v oblasti energeticky úsporných riešení, ale v celom reťazci výstavby a to od prvotného návrhu až po realizáciu kancelárií a komerčných priestorov.

„Komplexné riešenia sa pri dnešných ekonomických, ekologických, no aj legislatívnych požiadavkách stávajú najefektívnejšou voľbou. Sektory energetiky a stavebníctva nie sú výnimkami. Rozšírenie služieb nám umožní osloviť nových klientov a poskytnúť im všetky potrebné služby v rámci našej skupiny. Blízka spolupráca našich spoločností ponúka lepšiu koordináciu pri zabezpečovaní individuálnych požiadaviek a potrieb klientov,“ zhrnula Naďa Hartmann, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka ESCO Slovensko.

CAPEXUS SK navrhuje a vytvára jedinečné kancelárske interiéry. Počas pôsobenia na slovenskom trhu zmenili pracovné prostredie množstva spoločností, od malých dynamických start-upov až po veľké korporácie. Spoločnosť tvorená dvomi desiatkami zamestnancov v tomto roku realizovala 35 projektov, čo predstavuje približne 22 tis. m2 plochy. Potvrdila tak svoju pozíciu významného hráča na Slovenskom trhu.

"Spojenie sa so spoločnosťou ESCO Slovensko, za ktorou stoja také spoločnosti akými sú ČEZ ESCO a SPP, je pre nás poctou a zároveň potvrdením cesty, ktorou sme sa pred 10 rokmi vydali. Tešíme sa na nové výzvy a príležitosti, ktoré nám toto spojenie prinesie. Ale najmä na možnosť byť súčasťou dlhodobého projektu, ktorého cieľom je postupná dekarbonizácia a trvalá udržateľnosť budov na Slovensku," doplnil Michal Kolesár, generálny riaditeľ CAPEXUS SK.

Akvizícia spoločnosti skupinou ESCO Slovensko kopíruje model z českého trhu, kde polovičný akcionár skupiny, ČEZ ESCO, taktiež preberá kontrolu nad spoločnosťou CAPEXUS v Českej republike. Druhým polovičným akcionárom skupiny ESCO Slovensko je SPP.

Zdroj: ESCO Slovensko

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.