Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Seminár SAPI opäť otvorí najhorúcejšie témy

Jeseň opäť prinesie už tradičný výročný seminár Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI): „Fotovoltika a OZE v roku 2022“. Jedenásty ročník nadviaže na predchádzajúce úspešné podujatia vo veľkom štýle. Dňa 26. októbra 2021 prídu v čase od 9:00 hod do 16:30 hod diskutovať do Hotela Bratislava zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR, Úradu vlády SR, Zastúpenia EK na Slovensku, či poslanec NR SR.

Podujatie v hoteli Bratislava slávnostne zaháji dňa 26. októbra 2021 o 9:00 hod riaditeľ SAPI Ján Karaba a úvodnú reč prednesie Walburga Hemetsberger, CEO medzinárodnej asociácie SolarPower Europe, v ktorej priblíži špecifiká a aktuálny stav európskeho trhu.

Prvý blok seminára bude aj tento rok patriť inováciám v oblasti OZE. Daniel Hrčka zo spoločnosti Viessmann porozpráva o praktických skúsenostiach s inštaláciou efektívnych fotovoltických systémov na strechách priemyselných hál a Julius Baka zo spoločnosti Photomate zas o riešeniach fotovoltických elektrární s využitím batérií. Martin Dudák z SPP povie viac o výrobe biometánu a jeho využití. Blok uzavrie prezentácia Petra Hegeduša z Národnej vodíkovej asociácie Slovenska o zelenom vodíku a Ota Halása zo spoločnosti Slovgeotherm, ktorý porozpráva o využití geotermálnej energie na Slovensku.

V druhom bloku sa budeme snažiť zodpovedať otázku ako ďalej s podporou OZE. O prekážkach rozvoja projektov OZE porozpráva advokát Jozef Hudák z Poláček & Partners a Lucia Palmanová zo SAPI priblíži úlohu OZE v slovenskom klimatickom pláne. O implementácii tzv. Zimného balíčka bude hovoriť Juraj Novák z Ministerstva hospodárstva SR a implementáciu komponentu OZE v Pláne obnovy zas predstaví Dávid Madaj z Úradu vlády SR.

Tretí blok bude zameraný na balíček Fit for 55, o ktorom budú v diskusii moderovanej redaktorkou portálu Euractiv, Irenou Jenčovou, rozprávať štátny tajomník MH SR Karol Galek, Zdeněk Čech zo zastúpenia EK na Slovensku, poslanec NR SR Radovan Kazda a Ján Karaba zo SAPI zodpovedať otázku, či bude nové energetická a klimatická politika v súlade s predstavami EÚ.

Konferenciu uzavrie 4. blok venovaný financovaniu projektov OZE. Prednáškou na tému OZE v GES službe ho otvorí Milan Orlovský z KOOR a na neho nadviaže Hannah Hunt z platformy Re-Source s témou financovanie projektov OZE cez PPA. Peter Kalman z Greenlogy porozpráva o zelených kontraktoch a konferenciu uzavrie prednáška Mária Branisa z Tatra banky, v ktorej priblíži možnosti bánk pri repoweringu.

Seminár SAPI sa uskutoční dňa 26. 10. 2021 v čase od 9:00 do 16:30 hod v Hoteli Bratislava na ulici Seberíniho 9. Vzhľadom na obmedzený počet vstupeniek, na základe kapacity priestoru v súlade s COVID automatom, je k dispozícii už len online prístup na seminár v cene 80 EUR bez DPH. Pre členov SAPI platí aj tento rok zľava vo výške 30% z ceny prístupu. Prihlásiť sa môžete vyplnením registračného formulára.

Zdroj: SAPI

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.