Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Z prvej ruky: Cena elektriny a zemného plynu

Znižovanie závislosti na ruských palivách a pomoc vlády

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Čo je za vysokými cenami energií a ako ich skrotiť

Kalendár akcií

Česko-Slovenské energetické fórum 2023 – Energetika v permanentnej zmene
17.-18. máj, Bratislava

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Verejnosť môže hlasovať o najkrajšej obnovenej pamiatke za roky 2018 – 2019

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) a Nadácia SPP sú dlhoročnými partnermi súťaže Kultúrna pamiatka roka – cena Fénix, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky. SPP na svojom facebookovom profile Vaše SPP – https://www.facebook.com/VaseSPP - spustil pre širokú verejnosť súťaž Najkrajšia obnovená pamiatka v rokoch 2018 – 2019 na podporu hlavnej súťaže a v snahe upriamiť pozornosť verejnosti na ochranu kultúrneho dedičstva Slovenska. Víťaz, ktorý vzíde z on-line hlasovania, získa sošku LIKE. Verejnosť môže vyberať svojho favorita zo siedmich nominovaných pamiatok. Ich príbehy zverejnil SPP na svojej samostatnej webovej stránke pamiatkaroka.spp.sk.

SPP a Nadácia SPP dlhodobo podporujú záchranu a obnovu národných kultúrnych pamiatok na Slovensku. Doposiaľ sme pomohli viac ako 260-tim pamiatkam, v celkovej sume viac ako 16 miliónov eur. On-line hlasovanie, v rámci ktorého si široká verejnosť už po šiesty krát môže vybrať svojho favorita, sa každý rok stretáva s veľkým záujmom,“ hovorí Eva Guliková, správkyňa Nadácie SPP.

Víťaz predchádzajúceho ročníka – Občianske združenie Katarínka získalo za komplexnú obnovu a reštaurovanie Kláštora františkánov – ruinu Kostola sv. Kataríny Alexandrijskej v Dechticiach, 2 365 likov. „Veríme, že tohtoročný víťaz toto číslo prekoná. Teší nás, že aj týmto spôsobom môžeme prispieť k oceneniu zodpovedného prístupu vlastníkov národných kultúrnych pamiatok a predstaviteľov samosprávy miest a obcí k ochrane spoločného kultúrneho dedičstva. Prihlásené pamiatky sú dôkazom, že toto dedičstvo nachádza v rukách zodpovedných vlastníkov neraz nové rozmery svojho poslania a využitia, avšak pri zachovaní historických hodnôt, čo nie je vôbec jednoduché. O to viac je potrebné oceniť ich snahu,“ dodáva Ladislav Snopko, člen správnej rady Nadácie SPP.

Pamiatka, ktorá sa umiestni na prvom mieste vo facebookovom hlasovaní na profile Vaše SPP, bude zverejnená 27. apríla 2021 na webovej stránke pamiatkaroka.spp.sk a soška LIKE bude víťazom odovzdaná počas slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže Kultúrna pamiatka roka – cena Fénix. Víťazov, ktorí v hlavnej súťaži Kultúrna pamiatka roka – cena Fénix získajú bronzovú sochu bájneho vtáka Fénixa a finančnú odmenu vo výške 10 000 eur, od partnera súťaže, Nadácie SPP, určí odborná komisia. Slávnostné vyhlásenie výsledkov za účasti ministerky kultúry odvysiela RTVS v sobotu 8. mája 2021 na Jednotke.

Zdroj: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.