Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Vláda chce ukončiť plošnú pomoc

Efektívnejšie povoľovacie konanie podporí rozvoj OZE a konkurencieschopnosť Slovenska

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Kalendár akcií

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Online konferencia k zmene energetických štítkov

Slovenská inovačná a energetická agentúra a Ministerstvo hospodárstva SR pozývajú výrobcov, dovozcov a predajcov na online konferenciu o nových energetických štítkoch. Online konferencia sa uskutoční 4. februára 2021, účasť je bezplatná na základe registrácie.

Nové energetické štítkyumožnia spotrebiteľom jednoduchší výber energeticky najúčinnejších výrobkov. Pre prvé skupiny výrobkov majú kamenné aj internetové obchody vymeniť štítky počas 14 pracovných dní od 1. marca 2021. Zmeny sa dotknú tisícok prevádzok.

„Naším cieľom je pomôcť výrobcom, dovozcom a predajcom pri prechode na nové štítky. Môžu sa vopred pripraviť a prezentácie z online konferencie využiť na interné školenia zamestnancov. K dispozícii sú aj informačné materiály s praktickým porovnaním starých a nových štítkov určené pre predajcov a s radami pri výbere spotrebičov pre spotrebiteľov a profesionálnych nakupujúcich,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Online konferencia je súčasťou spoločnej informačnej kampane, ktorú pripravuje SIEA a Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci s APPLiA Slovakia - združením výrobcov domácich spotrebičov, Asociáciou spotrebnej elektroniky a Slovenskou svetelnotechnickou spoločnosťou.

Európska únia a členské štáty sa rozhodli prepracovať požiadavky na zaradenie výrobkov a postupne zaviesť nové štítky so zmenenou stupnicou od A po G, pretože doterajší systém používal stupnicu, v ktorej väčšina výrobkov už bola v najvyššej triede a nebolo možné jednoducho rozlíšiť najúspornejšie.

Ako prvé sa budú od 1. marca 2021 meniť štítky k chladničkám, mrazničkám, chladničkám na víno, práčkam, práčkam so sušičkami, umývačkám riadu a tiež k elektronickým displejom, vrátane televízorov a monitorov. Od 1. mája 2021 sa začnú meniť štítky pneumatík a od 1. septembra 2021 štítky svetelných zdrojov a svietidiel.

Podrobné informácie o zmene energetických štítkov, registračný formulár na konferenciu s programom a materiály na stiahnutie sú zverejnené na stránke www.energetickestitky.sk. O tlačené verzie materiálov je možné požiadať na adrese energetickestitky@siea.gov.sk.

Zdroj: SIEA

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.