Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

P. Štuller je presvedčený o komerčnom úspechu JAVYS-u na medzinárodných trhoch

Príspevok (dotácia) na zateplenie rodinného domu - VIII. kolo vyhlásené

Urban Rusnák: Energetická charta chráni všetky investície v energetike

Žiadať ešte môžete o dotácie na solárne panely a kotly na biomasu

Kalendár akcií

PR sekcia

SPP prispieva k zachovaniu vzácneho lesného genofondu na území TANAP-u

Verejnosť môže hlasovať o najkrajšej obnovenej pamiatke za roky 2018-19

Zjednodušenie verejného obstarávania zelenej energie a OZE technológií

Zákaznícke centrá SPP sú opäť otvorené

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Neoprávnený odber plynu stál ženu takmer život

Podľa plynárov možnou príčinou výbuchu rodinného domu v Bratislave, pri ktorom sa v sobotu zranila jedna žena, mohol byť neodborný zásah do plynovej prípojky s cieľom odoberať plyn načierno.

Zdroj: SPP - distribúcia, a.s.

V interiéri rodinného domu a garáže boli po výbuchu nájdené nelegálne plynové vedenia, ktoré viedli nielen mimo meradla spotreby, ale aj mimo hlavného uzáveru plynu. V prípade akejkoľvek poruchy na plynovom zariadení by tak nebolo možné okamžite uzatvoriť prívod plynu. Vedenia boli navyše zostrojené z vodovodných hadíc a ventilov, čo predstavuje extrémne riziko úniku plynu.

Neodborná manipulácia a s tým spojený únik plynu môže predstavovať ohrozenie života nielen pre odberateľa, ktorý sa týmto spôsobom úmyselne dopúšťa krádeže, ale aj pre jeho susedov, či náhodných okoloidúcich. V zmysle trestného zákona páchatelia v tomto prípade čelia aj trestnému oznámeniu za všeobecné ohrozenie. V závislosti od závažnosti trestného činu a veľkosti škody páchateľom hrozí trest odňatia slobody od jedného do 20 rokov.

Naša spoločnosť vykonáva plánované pravidelné i náhodné kontroly odberných miest, ktoré sú zamerané nielen na odhaľovanie neoprávneného odberu, ale aj na kontrolu technického stavu odberného miesta. Zvyšujeme tým bezpečnosť odberateľov, ale aj bezpečnosť a spoľahlivosť plynárenskej siete. Odhalení páchatelia NO sú povinní v zmysle zákona o energetike nahradiť distribučnej spoločnosti nielen hodnotu neoprávnene odobratého plynu, ale aj všetky náklady spojené s odhalením a odstránením neoprávneného odberu.

Zdôrazňujeme, že každý neoprávnený zásah do odberného plynového zariadenia, alebo meradla spotreby plynu je veľmi nebezpečný. Enormne sa tým zvyšuje riziko vzniku úniku plynu, havárie na plynových zariadeniach, čo môže ohroziť nielen život, zdravie a majetok neoprávneného odberateľa, ale aj ďalších osôb.

Zdroj: SPP- distribúcia, a.s.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2021 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.