Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Celofiremné testovanie zamestnancov SEPS na COVID-19

Prevádzkovateľ prenosovej sústavy, spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. (SEPS), v rámci súboru prijatých opatrení pre minimalizáciu šírenia ochorenia COVID-19 pristúpila v dňoch 6. až 9. 11. 2020 k realizácii opakovaného celofiremného RT-PCR testovania zamestnancov. Máme nastavené pravidlá testovania RT-PCR testmi vzhľadom na ich vyššiu spoľahlivosť. Hlavným cieľom tohto opatrenia je ochrana zdravia zamestnancov spoločnosti v snahe zabezpečiť personálne pokrytie všetkých činností súvisiacich s bezpečnou a spoľahlivou prevádzkou prenosovej sústavy Slovenskej republiky.

V spolupráci s dodávateľom bolo zabezpečené otestovanie zamestnancov všetkých pracovísk – administratívnej budovy v Bratislave, Slovenského elektroenergetického dispečingu (SED) v Žiline, ako aj prevádzkových správ západného, stredného a východného Slovenska. Z celkovo otestovaných 508 zamestnancov boli piati pozitívni. Berúc do úvahy predchádzajúce testovania zamestnancov, či už v rámci akcie Spoločná zodpovednosť alebo RT-PCR testami, spoločnosť SEPS aktuálne eviduje 25 pozitívne testovaných zamestnancov.

Okamžite po získaní výsledkov testov boli prijaté adekvátne opatrenia. Špeciálne režimové opatrenia pre krízové situácie v súvislosti s COVID-19 boli pripravené na začiatku prvej vlny koronakrízy a sú priebežne dopĺňané a upravované na základe skúseností získaných z aplikačnej praxe.

Vďaka zodpovednému prístupu zamestnancov v pracovnom aj osobnom živote sa spoločnosti SEPS zatiaľ darí minimalizovať riziko šírenia tohto ochorenia medzi zamestnancami a v takto nastavenom režime bude naďalej pokračovať.

Spoločnosť SEPS ako prevádzkovateľ prenosovej sústavy je zodpovedná za vyrovnanú výkonovú bilanciu spotreba/výroba, ako aj bezpečný a spoľahlivý prenos elektriny od najväčších výrobcov do distribučnej sústavy, k priamo pripojeným odberateľom a rovnako aj cezhraničný prenos elektriny. Spoločnosť SEPS je súčasne prevádzkovateľom prvkov kritickej infraštruktúry európskeho i národného významu. O to väčší dôraz je kladený na ich bezporuchový, spoľahlivý a bezpečný prevádzkový stav. Situácia je pozorne monitorovaná a priebežne sú prijímané opatrenia, ktorými reagujeme na aktuálny vývoj. Špeciálne režimové opatrenia naša spoločnosť prijala a dodržiava už od začiatku hrozby šírenia ochorenia COVID-19.

Zdroj: Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s.





Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.