Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Minister R. Sulík si pochutnal na mede stočenom v SPP

Projekt spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP), s názvom „neSPPíme, bzučíme“, realizovaný spoločne s Neziskovou organizáciou EF, ktorej zakladateľom je SPP, má svoj hmatateľný, sladký a zdravý výsledok. Pod odborným dohľadom renomovanej včelárky Heleny Prokovej Mališovej sa dnes priamo v areáli SPP stočil med od včiel z vlastných úľov.

Cieľom projektu „neSPPíme, bzučíme“ je reálne podporiť včelárov a ekologické včelárstvo na Slovensku a zároveň upriamiť pozornosť na ochranu života včiel, ktorých význam v celkovom ekosystéme je nezastupiteľný.

Projekt „neSPPíme, bzučíme“ je jednou z aktivít, prostredníctvom ktorých chce SPP upriamiť pozornosť svojich zamestnancov aj zákazníkov na otázku ochrany životného prostredia a udržateľnosti. „ Kde nie sú včely, tam nie je život. To počúvame v našom okolí veľmi často. Som rád, že SPP, uvedomujúc si svoju spoločenskú zodpovednosť a narastajúci význam ochrany životného prostredia a biodiverzity, môže týmto projektom prispieť k diskusii o potrebe ochrany včiel nielen na Slovensku a zároveň podporiť vzdelávanie v tejto oblasti“, uviedol Milan Urban, predseda predstavenstva SPP.

Medobranie je jednou z aktivít projektu „neSPPíme, bzučíme“. Ešte začiatkom roka sme umiestnili štyri včelie rodiny vo včelnici v Devíne. A začiatkom leta sme dva úle osadili priamo na streche z jednej z budov našej spoločnosti. Med z našej produkcie, ako aj medy našich zamestnancov - včelárov, ktorí sa prihlásili do internej súťaže o najlepší med, chceme v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied analyzovať a získať tak cenné informácie o vplyve životného prostredia na kvalitu medu a ďalších včelích produktov“, spresňuje Eva Guliková, riaditeľka Neziskovej organizácie EF.

Súčasťou projektu sú mnohé ďalšie podujatia so včelárskou tematikou v areáli SPP a na včelnici v Devíne. Zúčastniť sa ich môžu nielen zamestnanci SPP a Neziskovej organizácie EF, ale aj ich rodinní príslušníci. Vo včelárskom ateliéri bude prebiehať cyklus interaktívnych prednášok, počas ktorých si ich účastníci rozšíria atraktívnym spôsobom vedomosti o živote včiel a ich vplyve na náš život. Výsledkom kreatívnych workshopov budú tiež konkrétne včelie produkty, ich ochutnávka a testovanie.

Inšpirujúci a užitočný život včiel je tiež dôvodom na umiestnenie ukážky reálneho úľa, samozrejme bez včiel, v novootvorenom Zákazníckom centre SPP v bratislavskom Auparku. Prostredníctvom rozšírenej reality sa zákazníci na chvíľu stanú, spolu so včelami, súčasťou prírodného ekosystému. Návšteva Zákazníckeho centra SPP v Auparku sa tak môže zmeniť aj na nečakaný zážitok.

Sme radi, že naším partnerom v tomto projekte je uznávaná včelárka Helena Proková Mališová, ktorá je držiteľkou ocenenia Bronzová včela a ďalších ocenení za medy a výrobky z neho. V spolupráci s ňou máme v pláne pripraviť aj tzv. Včelárske praktikum, teda vzdelávaciu pomôcku pre učiteľov základných a stredných škôl a radi by sme tiež vytvorili spoločenskú hru pre deti i dospelých na včeliu tému,“ uzatvára plány Eva Guliková.

Zdroj textu a foto: SPP

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.