Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Z prvej ruky: Cena elektriny a zemného plynu

Znižovanie závislosti na ruských palivách a pomoc vlády

P. Dovhun: Slovensko bude potrebovať vybudovať nové elektrárne

Čo je za vysokými cenami energií a ako ich skrotiť

Kalendár akcií

Česko-Slovenské energetické fórum 2023 – Energetika v permanentnej zmene
17.-18. máj, Bratislava

PR sekcia

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o neregulované ceny do konca marca

Zhodnotenie dvojročného pôsobenia súčasného vedenia SEPS

JESS podala žiadosť o povolenie umiestnenia „bohunickej päťky“

JAVYS uskutočnil v roku 2022 prepravy čerstvého i vyhoretého jadrového paliva

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

K ochrane ovzdušia prispejeme aj vhodným vykurovaním

Vždy Vám záležalo na osude našej planéty? Je pre vás ochrana životného prostredia poslaním? Obmedzujete používanie plastov a triedite odpad?

Aj pri plánovaní svojho budúceho bývania prejavte svoj „EKO“ životný štýl. Jednou z dôležitých vecí pri plánovaní stavby je aj voľba najvhodnejšieho zdroja vykurovania. Postaviť si vlastný dom nie je najlacnejšie, zvlášť pre mladé páry. Pri riešení dilemy, či vykurovať dom ekologicky alebo lacno, je rozumným kompromisom ZEMNÝ PLYN.

Všeobecne málo je známe, že zemný plyn je najčistejšie palivo spomedzi všetkých fosílnych palív. V porovnaní s inými pevnými palivami vzniká pri spaľovaní zemného plynu podstatne menej škodlivín a produkuje sa zanedbateľné množstvo hrubých a jemných prachových častíc, ktoré vytvárajú smog. Pri využívaní zemného plynu na vykurovanie je možné ušetriť až 50 % emisií CO2 v porovnaní s uhlím, a až 60 % pri kombinovanej výrobe elektriny a tepla. Nehovoriac o tom, že kvôli domácemu vykurovaniu drevom nám ubúdajú aj naše lesy. Zemný plyn navyše prakticky neobsahuje zlúčeniny síry, a teda v spalinách nie sú prítomné žiadne jej oxidy. Rovnako zanedbateľnésú aj emisie oxidu uhoľnatého (CO) a uhľovodíkov v spalinách zemného plynu. Konštrukčnými úpravami horákov a spaľovacích komôr plynových spotrebičov sa výrobcom podarilo znížiť aj objem oxidov dusíka (NOx) až na 10 % niekdajších hodnôt. Vzhľadom na širokú dostupnosť zemného plynu na Slovensku máme najvhodnejšie podmienky na zlepšenie kvality nášho ovzdušia.

Zemný plyn svojimi charakteristikami spĺňa 3E – je Ekologicky šetrný, Ekonomicky výhodný a Energeticky hospodárny. Stačí si kúpiť plynofikovaný pozemok, postaviť si dom, nainštalovať si úsporný kondenzačný kotol a spokojne a šťastne žiť s pocitom, že aj vy prispievate k ochrane našej planéty. 3E Zemný plyn je najdostupnejšie ekologické riešenie a reálna šanca pre budúcnosť nášho ovzdušia. Vykurujme zodpovedne a rozumne!

Zdroj: SPP-Distribúcia

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.