Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

P. Štuller je presvedčený o komerčnom úspechu JAVYS-u na medzinárodných trhoch

Príspevok (dotácia) na zateplenie rodinného domu - VIII. kolo vyhlásené

Urban Rusnák: Energetická charta chráni všetky investície v energetike

Žiadať ešte môžete o dotácie na solárne panely a kotly na biomasu

Kalendár akcií

PR sekcia

Verejnosť môže hlasovať o najkrajšej obnovenej pamiatke za roky 2018-19

Zjednodušenie verejného obstarávania zelenej energie a OZE technológií

Zákaznícke centrá SPP sú opäť otvorené

Na R7 pribudli dve nové plniace stanice CNG

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

NAFTA si upevňuje svoju pozíciu na zahraničných trhoch

NAFTA a.s., ktorá je najväčším operátorom podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku a zároveň lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov na našom území, dosiahla v roku 2018 zisk po zdanení vo výške 68,3 mil. eur.

Zdroj: NAFTA, a.s.

Uplynulý rok sa pre spoločnosť NAFTA niesol v znamení upevňovania si pozície na zahraničných trhoch. Dôležitým míľnikom bolo uzatvorenie transakcie so spoločnosťou DEA Deutsche Erdoel AG na kúpu podzemných zásobníkov Inzenham-West, Wolfersberg a Breitbrunn/Eggstätt v Bavorsku, ktorá umožní rozšírenie aktivít a uplatnenie dlhoročného know-how spoločnosti NAFTA v oblasti podzemného skladovania zemného plynu. Touto úspešnou akvizíciou NAFTA zvýšila svoju skladovaciu kapacitu na 60 TWh, čím sa stala 6. najväčším prevádzkovateľom zásobníkov zemného plynu v Európe.

V oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov NAFTA, v spolupráci so zahraničným partnerom zo skupiny Vermilion Energy, pokračovala v príprave vrtných projektov v prieskumnom území Trnava. Obe spoločnosti rozšírili svoju spoluprácu a nadobudli nové prieskumné územie Topoľčany s rozlohou 1 190 km². Na východe Slovenska spoločnosť získala prieskumné územie Beša, kde plánuje prieskumom overiť potenciál ťažby uhľovodíkov.

V ďalších prieskumných činnostiach pokračovala NAFTA na západnej Ukrajine. So spoločnosťou CUB Energy Inc. spolupracovali pri vybavovaní povolení na realizáciu prvých prieskumných vrtov v oblasti Užhorodu.

Napriek mnohým výzvam na energetickom trhu, NAFTA dnes okrem Slovenska úspešne pôsobí aj v Českej republike, Rakúsku, Nemecku a na Ukrajine. Vďaka iniciatíve našich zamestnancov, efektívnemu využívaniu dlhoročného know-how a vyspelým technológiám má naša spoločnosť vynikajúce predpoklady pokračovať v raste a rozvoji svojich aktivít doma aj na zahraničných trhoch,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti NAFTA, Ing. Martin Bartošovič.

Okrem spomínaných partnerstiev sa spoločnosť NAFTA v uplynulom roku pridala aj k vodíkovej iniciatíve, ktorej cieľom je maximalizovať potenciál vodíka ako energonosiča vyrobeného z obnoviteľných zdrojov. NAFTA má vďaka podzemným zásobníkom príležitosť rozvíjať svoju kompetenciu aj v oblasti inovatívneho skladovania energie. Preto sa aj v roku 2018 aktívne podieľala na viacerých projektoch, týkajúcich sa skladovania energie z obnoviteľných zdrojov.

„Našou víziou je nadviazať na rozvojové projekty aj medzinárodné spolupráce a stať sa európskym hráčom v oblasti skladovania zemného plynu s ponukou rozsiahleho portfólia inovatívnych produktov,“ dodal generálny riaditeľ spoločnosti NAFTA a.s.

Zdroj: NAFTA, a.s.

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2021 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.