Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Priaznivé výsledky 2018 sú po náročnom roku zadosťučinením

Wüstenrot stavebná sporiteľňa a Wüstenrot poisťovňa dosiahli v sťažených podmienkach roka 2018 obchodné výsledky v hlavných ukazovateľoch na úrovni stanovených plánov.

Bratislava, 26. marca 2019 Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., uzavrela v roku 2018 zmluvy o stavebnom sporení v objeme cieľových súm 313,15 mil. eur (+3,71 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom). Vklady uskutočnené počas roka na všetky sporiteľské zmluvy dosiahli 118,63 mil. eur (medziročne +1,27 %). Za rovnaké obdobie poskytla klientom nové stavebné úvery a medziúvery v objeme cieľových súm 114,61 mil. eur (medziročne -6,70 %). Finančné prostriedky vyplatené klientom v minulom roku dosiahli k 31.12.2018 výšku 190,82 mil. eur (+0,55 %). Predbežný zisk spoločnosti pred zdanením predstavuje ku koncu roka 2,21 mil. eur.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., január – december 2018

  • sporivé zmluvy uzavreté v objeme cieľových súm 313 mil. eur
  • úvery poskytnuté v objeme cieľových súm viac ako 114 mil. eur
  • klientom vyplatených takmer 191 mil. eur
  • hospodársky výsledok spoločnosti pred zdanením viac ako 2 mil. eur

Wüstenrot poisťovňa, a.s., zaznamenala v roku 2018 predpísané poistné za životné a neživotné poistenie (brutto) vo výške 56,27 mil. eur, pričom v neživotnom poistení došlo k nárastu o 6,55 % (v porovnaní s minulým rokom). Celková nová produkcia medziročne stúpla o 1,5 % s výraznejším nárastom v neživotnom poistení (+5,67 %). Svoj podiel na tom má aj ponuka online poistení, ktoré sú prevažne zo segmentu neživotného poistenia. Náklady na poistné plnenia v roku 2018 dosiahli 29,98 mil. eur (medziročne +13,62 %). Predbežný hospodársky výsledok pred zdanením dosiahol výšku 2,00 mil. eur.

Wüstenrot poisťovňa, a.s., január – december 2018

  • predpísané poistné, životné a neživotné (brutto) viac ako 56 mil. eur
  • výška technických rezerv (brutto) nad 140 mil. eur
  • náklady na poistné plnenia takmer 30 mil. eur
  • predbežný zisk pred zdanením tesne nad 2 mil. eur

„V uplynulom roku sme v silne konkurenčnom prostredí dosiahli výsledky, ktorými sme splnili plán vo väčšine hlavných ukazovateľov. Aj počas medializácie pripravovaných legislatívnych zásahov do systému stavebného sporenia a neživotného poistenia sa nám ponukou kvalitných produktov a služieb podarilo zachovať dôveru klientov, ktorú si vážime a je pre nás súčasne záväzkom. Naďalej sme pripravení poskytovať širokej verejnosti kvalitné bankové a poistné produkty pre zmysluplné plánovanie ich finančnej budúcnosti,“ povedal Mag. Christian Sollinger, CIIA, predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne.

Zdroj: Wüstenrot poisťovňa, a.s. a Wüstenrot stavebná sporiteľňaVšetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.