Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

Proces pripájania k zemnému plynu sa výrazne skrátil. Potvrdil to aj prieskum.

Výsledky prieskumu spokojnosti zákazníkov potvrdili, že zo 600 pripojených domácností sa proces pripojenia k zemnému plynu zdal zdĺhavý iba trinástim z nich.

„Spoločnosť SPP - distribúcia, a. s., sa neustále snaží skvalitňovať služby pre svojich zákazníkov, predovšetkým pre takých, ktorí sa rozhodli pre zemný plyn ako hlavný zdroj zabezpečenia tepelnej pohody vo svojom dome,“ povedal generálny riaditeľ SPP - distribúcia, a. s., Martin Hollý. Podľa riaditeľa distribučnej spoločnosti už dávno neplatí mýtus, že proces pripojenia rodinného domu k zemnému plynu je nekonečne zdĺhavý.

Prieskum spokojnosti zákazníkov zrealizovaný nezávislou agentúrou AKO u respondentov, ktorí pripojili svoju nehnuteľnosť na zemný plyn v minulom roku ukázal, že iba trinástim zo 600 pripojených domácností sa proces pripojenia k zemnému plynu zdal zdĺhavý. Výsledky potvrdzujú aj interné štatistiky SPP - distribúcia, a. s. „V roku 2017 naša spoločnosť pripojila v kategórii domácnosť 98,8 % odberných plynových zariadení do distribučnej siete do 30 dní. Počet dní vyjadruje súčet procesných krokov, ktoré zabezpečuje SPP - distribúcia,“ vysvetlil Hollý.

Čoraz viac zákazníkov pritom uprednostňuje elektronickú komunikáciu, o čom svedčí aj skutočnosť, že až dve tretiny zákazníkov predkladajú prvotnú žiadosť o pripojenie k zemnému plynu elektronicky, prostredníctvom online formuláru na internetovej stránke spoločnosti a viac ako polovica v závere celého úsilia o teplo domova žiada touto formou aj o montáž plynomeru.

Respondenti v zrealizovanom prieskume spokojnosti uviedli aj dôvod, prečo sa rozhodli pre zemný plyn. Najfrekventovanejším dôvodom je jeho výhodná cena pri výrobe tepla, po ňom nasledujú užívateľský komfort a dostupnosť. „Ďalším dôvodom, ktorý sa však vo výsledkoch prieskumu zatiaľ neobjavil, je aj významný prínos zemného plynu k čistote ovzdušia. Nízky emisný profil plynu si zatiaľ obyvatelia Slovenska veľmi neuvedomujú,“ povedal Hollý.

Všeobecne výsledky prieskumu spokojnosti zákazníkov za rok 2017 dopadli pre spoločnosť SPP - distribúcia veľmi pozitívne. Všetky kľúčové ukazovatele (súhrnné aj čiastkové) boli vysoko nad hranicou pre úspešné ohodnotenie spoločnosti podľa stanovenej metodiky, navyše väčšina ukazovateľov zaznamenala medziročný pozitívny nárast.

SPP - distribúcia v uplynulých mesiacov predstavila niekoľko noviniek, ktoré ešte viac zjednodušia proces pripojenia sa k zemnému plynu. Na internetovej stránke www.spp-distribucia.sk predstavili tri nové zlepšenia. „Žiadateľ o pripojenie k zemnému plynu nemusí už nikam chodiť ani telefonovať, aby sa dozvedel, v akom štádiu vybavenia sa jeho žiadosť nachádza. Vďaka novej aplikácii si stav vybavovania žiadosti o pripojenie, resp. žiadosti o montáž meradla, preverí kedykoľvek z pohodlia vlastného domova,“ predstavil novinku Hollý. Žiadateľovi stačí zadať evidenčné číslo žiadosti o pripojenie alebo zmluvy o pripojení a tzv. POD číslo (jedinečný identifikátor budúceho odberného miesta pridelený v procese pripojenia). „Aplikáciu Informácia o stave vybavenia procesu pripojenia do distribučnej siete si každý nájde jednoducho na stránke www.spp-distribucia.sk v časti Online formuláre“, doplnil.

Proces pripojenia domácnosti k zemnému plynu záujemcom jednoducho a prehľadne vysvetlí inštruktážne video 7 krokov k pripojeniu, ktoré je okrem stránky spoločnosti SPP - distribúcia prístupné aj na YouTube. Čas zákazníkom ušetrí aj nová sekcia webovej stránky Často kladené otázky pre kategórie Domácnosti a Malí podnikatelia, kde sú odpovede na najčastejšie kladené otázky k pripájaniu, montáži meradla, vydávaniu stanovísk, rozširovaniu distribučnej siete, technickým zmenám, vytyčovaniu plynárenských zariadení a iné.

Ak teda zvažujete ekonomicky výhodný spôsob vykurovania, máte radi užívateľské pohodlie a chcete prispieť k zlepšeniu ovzdušia, pripojte sa k zemnému plynu. Aj vďaka inováciám je to jednoduché a rýchle.

Zdroj: SPP - distribúcia, a.s., Bratislava, 18.máj 2018Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.