Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

SEPS vyhlásila nové výberové konanie na nákup elektriny pre rok 2020

Príspevok (dotácia) na novostavbu (rodinný dom) už 2.9.2019

J. Badida v TA3 o zdražovaní elektriny a deformovanom trhu

Energetický mix SR a vplyv hospodárenia SEPS na ceny elektriny

Kalendár akcií

Jesenná konferencia SPNZ
26.-27.09.2019, Horný Smokovec

FACILITY MANAGEMENT 2019
30.9.-01.10.2019, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry

PR sekcia

SEPS vyhlásila nové výberové konanie na nákup elektriny pre rok 2020

JAVYS: Preprava vyhoretého jadrového paliva

Energetici zo SEPS-u odložili práce na vedení, kde hniezdi sokol lastovičiar

Vykurovanie zemným plynom? Pohodlnejšie a hlavne zdravšie

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť do galérie

Cesta Ikon

Leto je čas dovoleniek a oddychu, preto sme ani my nezaháľali a vybrali sme sa na výlet. Počasie nám našťastie prialo, a tak sme boli pripravení spoznávať krásy nedotknutej prírody severovýchodného Slovenska a cirkevné a národné kultúrne pamiatky-drevené cerkvi. Začali sme v obci Topoľa, ktorá leží vo východnej časti Bukovských vrchov v doline Uličky, v Sninskom okrese. Obec je rodiskom rusínskeho básnika a buditeľa Rusínov - Alexandra Duchnoviča.

V obci sa sa nachádza park venovaný jeho pamiatke, pamätná tabuľa a busta. Druhou zastávkou v tejto obci bola trojdielna baroková pamiatka - gréckokatolícky drevený chrám Cerkov Sv. Michala, ktorý bol postavený na strmom kopci v roku 1700 a je veľkým lákadlom pre milovníkov histórie. Krása, duchovno a história sa snúbili v jednom. Naším druhým medzipristátim bola obec Ruský Potok, v ktorom nás privítal veľmi srdečný pán so skvelým výkladom o pravoslávnom drevenom chráme sv. Michala Archanjela z roku 1740, v tejto drevenej cerkvi sú veľmi cenné liturgické knihy zo 17.stor. písané cyrilikou. Veľkým prekvapením pre nás bol tiež murovaný pravoslavný chrám, ktorí miestni obyvatelia postavili svojpomocne v priebehu jedného roka.

Posledným miestom a cieľom našej pútavej túry bola hrobka duchovného otca igumena Ignatija, ktorý sa narodil v obci Uličské Krivé a bol veľkým a významným človekom Pravoslávnej cirkvi na Slovensku. Triádu drevených chrámov uzavrel tiž pompézny Chrám sv. Michala Archanjela. Unavení, ale spokojní sme odchádzali domov, pretože za nami bol krásny a plnohodnotný deň, ktorý sme strávili na čerstvom vzduchu v lone prírody, vnímajúc históriu a duchovné bohatstvo skryté v drevených chrámoch.

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2019 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.