Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Európsky ekologický dohovor I

Analytik J. Badida o zvyšovaní cien energií na rok 2020

Minister Žiga oznámil nárast cien energie na rok 2020

Kotlíkové dotácie (financovanie kotlov na zemný plyn)

Kalendár akcií

6. Slovak Emission Trading
10.3.2020, Bratislava

PR sekcia

Medzinárodná konferencia o chladení a vykurovaní

Skupina MOL posilňuje svoju pozíciu v sektore kompaundácie recyklovaných plastov

Zdravé vykurovanie za rozumné peniaze

Skupina MOL prináša hospodárske výsledky za 3. štvrťrok a aktualizuje výhľad na rok 2019

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam komentárov

Vďaka Energolandu je aj svet energií zábavný

ENERGOLAND – informačné a zábavné centrum, ktoré Vás očarí svojou nápaditosťou a originalitou. Ak chcete svojím deťom vysvetliť čo je energia, načo sa používa a prečo je potrebné ju šetriť, vezmite ich práve tam. Spojíte príjemné s užitočným – množstvo informácií zábavnou formou.

Energoland je informačné centrum o energií a výrobe elektriny, ktoré otvorili Slovenské elektrárne 14. októbra v Mochovciach pri atómovej elektrárni. Centrum je určené pre školy, verejnosť a vstup je zdarma. V Energolande sa nachádza množstvo aplikácií, interaktívnych expozícií a je skvelým projektom, cieľom ktorého bolo priniesť poznatky a informácie nenútenou a kreatívnou formou.

Čo všetko ENERGOLAND ponúka? Prináša informácie o výrobe elektriny, nie však iba z jadra, ukazuje aj ďalšie zdroje, z ktorých sa elektrina vyrába: voda, Slnko, vietor, geotermálna energia, fosílne palivá. Ďalej tam môžu návštevníci získať informácie o globálnom otepľovaní, uhlíkovej stope, zameraný je predovšetkým na jadrovú energetiku – žiarenie, otázky bezpečnosti, vznik rádioaktívneho odpadu, palivový cyklus. Veľmi zaujímavou atrakciou sú napr. 3D film Odysea energie, bezemisná motorka, tepelné zrkadlo, interaktívna LED podlaha, pretlaková komora. Virtuálnou sprievodkyňou je Gaia – pramatka Zeme z gréckej mytológie.

V roku 2015 získal projekt prestížne ocenenie PIME Award for Communication Excellence, ktoré sa udeľuje za výnimočné komunikačné projekty.

Okrem toho, že môžete navštíviť centrum v Mochovciach, v rámci nášho podujatia Dni energie na Slovensku k Vám „malá časť“ Energolandu prichádza priamo do ulíc Vašich miest.

Ale lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, takže ak hľadáte tip na najbližší výlet, Energoland Vás určite rád privíta a my Vám prinášame ilustráciu našej prehliadky.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2019 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.