Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

P. Štuller je presvedčený o komerčnom úspechu JAVYS-u na medzinárodných trhoch

Príspevok (dotácia) na zateplenie rodinného domu - VIII. kolo vyhlásené

Urban Rusnák: Energetická charta chráni všetky investície v energetike

Žiadať ešte môžete o dotácie na solárne panely a kotly na biomasu

Kalendár akcií

PR sekcia

SPP prispieva k zachovaniu vzácneho lesného genofondu na území TANAP-u

Verejnosť môže hlasovať o najkrajšej obnovenej pamiatke za roky 2018-19

Zjednodušenie verejného obstarávania zelenej energie a OZE technológií

Zákaznícke centrá SPP sú opäť otvorené

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam komentárov

Vďaka Energolandu je aj svet energií zábavný

ENERGOLAND – informačné a zábavné centrum, ktoré Vás očarí svojou nápaditosťou a originalitou. Ak chcete svojím deťom vysvetliť čo je energia, načo sa používa a prečo je potrebné ju šetriť, vezmite ich práve tam. Spojíte príjemné s užitočným – množstvo informácií zábavnou formou.

Energoland je informačné centrum o energií a výrobe elektriny, ktoré otvorili Slovenské elektrárne 14. októbra v Mochovciach pri atómovej elektrárni. Centrum je určené pre školy, verejnosť a vstup je zdarma. V Energolande sa nachádza množstvo aplikácií, interaktívnych expozícií a je skvelým projektom, cieľom ktorého bolo priniesť poznatky a informácie nenútenou a kreatívnou formou.

Čo všetko ENERGOLAND ponúka? Prináša informácie o výrobe elektriny, nie však iba z jadra, ukazuje aj ďalšie zdroje, z ktorých sa elektrina vyrába: voda, Slnko, vietor, geotermálna energia, fosílne palivá. Ďalej tam môžu návštevníci získať informácie o globálnom otepľovaní, uhlíkovej stope, zameraný je predovšetkým na jadrovú energetiku – žiarenie, otázky bezpečnosti, vznik rádioaktívneho odpadu, palivový cyklus. Veľmi zaujímavou atrakciou sú napr. 3D film Odysea energie, bezemisná motorka, tepelné zrkadlo, interaktívna LED podlaha, pretlaková komora. Virtuálnou sprievodkyňou je Gaia – pramatka Zeme z gréckej mytológie.

V roku 2015 získal projekt prestížne ocenenie PIME Award for Communication Excellence, ktoré sa udeľuje za výnimočné komunikačné projekty.

Okrem toho, že môžete navštíviť centrum v Mochovciach, v rámci nášho podujatia Dni energie na Slovensku k Vám „malá časť“ Energolandu prichádza priamo do ulíc Vašich miest.

Ale lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, takže ak hľadáte tip na najbližší výlet, Energoland Vás určite rád privíta a my Vám prinášame ilustráciu našej prehliadky.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2021 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.