Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Analytik J. Badida o zvyšovaní cien energií na rok 2020

Medzinárodná konferencia o chladení a vykurovaní

Minister Žiga oznámil nárast cien energie na rok 2020

Kotlíkové dotácie (financovanie kotlov na zemný plyn)

Kalendár akcií

PR sekcia

Medzinárodná konferencia o chladení a vykurovaní

Skupina MOL posilňuje svoju pozíciu v sektore kompaundácie recyklovaných plastov

Zdravé vykurovanie za rozumné peniaze

Skupina MOL prináša hospodárske výsledky za 3. štvrťrok a aktualizuje výhľad na rok 2019

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam komentárov

Európsky parlament bude kompenzovať svoje uhlíkové emisie

Európsky parlament má ambíciu stať sa prvou inštitúciou EÚ, ktorá bude 100% uhlíkovo neutrálna, čiže bude kompenzovať všetky svoje emisie skleníkových plynov za rok 2015. O tejto iniciatíve rozhodlo Predsedníctvo Európskeho parlamentu v zastúpení predsedu, 14 podpredsedov a 6 kvestorov a predmetný tender na splnenie tejto ambície bol spustený 16. júla 2016.

Európska únia je lídrom v boji proti klimatickým zmenám a svojim zodpovedným konaním chce zabrániť nežiadúcim a ďalekosiahlym následkom spojeným s globálnym otepľovaním. Tento postoj je podporený aj celoúnijnými cieľmi znižovania emisií skleníkových plynov do roku 2020 o 20%, do roku 2030 o 40% a do roku 2050 o 85-90%. K prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo sa EÚ a jej členské štáty prepracujú aj vďaka zvyšovaniu podielu obnoviteľných zdrojov energie a energetickej efektívnosti čím zároveň prispievajú k posilneniu energetickej bezpečnosti a konkurencieschopnosti voči globálnym hráčom.

K týmto snahám chce prakticky prispieť aj Európsky parlament, ktorého prvá schéma kompenzácie uhlíka je účinná už od roku 2011 a pokrýva emisie oficiálnych ciest zamestnancov, parlamentných vozidiel, ako aj energetických potrieb parlamentných budov. Nová schéma zahrnie všetky neznížiteľné emisie uhlíka Parlamentu vrátane tých, spojených s letmi poslancov medzi ich krajinami pôvodu a Bruselom či Štrasburgom.

Z tohto dôvodu bol 16. júla 2016 spustený tender na vytvorenie predmetnej schémy, vďaka ktorej EÚ finančne podporí kompenzačné programy znižovanie emisií uhlíka či zvyšovania energetickej efektívnosti v afrických, karibských či tichomorských krajinách. Celkovo má ísť o kompenzáciu 124.255 ton CO₂ vypustené Európskym parlamentom v roku 2015 a celková hodnota tejto schémy nemá presiahnuť 249.000 EUR. Termín predloženia ponúk je 15. september 2016.

Zdroj: tlačová správa Európskeho parlamentu z 25.7.2016Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2019 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.