Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Rozhovor s Martinom Magáthom, novým šéfom SEPS-u

RTVS :24 - MH SR: Na faktúre nikto neuvidí nárast cien

RTVS :24 - Pomoc vlády s cenami energií na budúci rok

Štátna pomoc pre najväčších znečisťovateľov

Kalendár akcií

PR sekcia

Stredoslovenská energetika mení svoju kreatívu

JAVYS súčasťou Európskej priemyselnej aliancie pre malé modulárne reaktory

SPP pokračuje vo výstavbe nabíjacích staníc

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam článkov

EXPO 2015 - Enel vytvára prvé inteligentné mesto na svete

Celá výstavná plocha Expo bude plne elektrifikovaná vďaka inteligentným sieťam a najmodernejším technológiám kombinujúcim efektívnosť s udržateľnosťou.

Rím/Miláno, 30. apríl 2015 – Heslom výstavy Expo 2015 je inovácia, na ktorej spoločnosť Enel pomohla vytvoriť prvé plne elektrifikované inteligentné mesto na svete, ktoré je schopné uspokojiť energetické potreby 100 000 ľudí.

Energetický podnik, ktorý je oficiálnym partnerom podujatia, dokončuje inštaláciu špičkovej technológie, ktorá bude charakterizovať mesto budúcnosti: najmodernejšie riadenie siete a riadiace systémy pre inteligentné siete, záložné systémy, nabíjacia infraštruktúra a inteligentné osvetlenie sietí.

Inteligentné siete kombinujú ochranu životného prostredia, energetickú efektívnosť a ekonomickú udržateľnosť v jednotlivom mestskom modeli, cieľom ktorého je zlepšenie kvality života a vytvorenie nových služieb pre obyvateľov a miestnu samosprávu.

Inteligentné mesto Expo v číslach:

  • 75 MW inštalovaná kapacita,
  • 1 000 000 kWh očakávaná denná spotreba,
  • 100 strednonapäťových rozvodní, ktoré dodávajú elektrinu do pavilónu,
  • 100 nabíjacích staníc pre elektromobily (30 v areáli Expo a 70 mimo areálu výstavy),
  • 8,500 LED osvetlení Archilede, ktoré osvetlia výstavnú plochu a ušetria približne 280 000 kWh, čo je približne 36% spotreby,
  • jeden zálohovací systém, ktorý optimalizuje lokálne toky energie (270 kW),
  • jedno centrum pre prevádzku inteligentnej siete, ktoré bude v činnosti 24 hod. denne,
  • vrátane výstavnej miestnosti pre návštevníkov.

Inteligentná sieť je vybavená moderným diaľkovým systémom riadenia a ochrany, pričom jej súčasťou je uzatvorená slučka strednonapäťovej siete zabezpečujúca vysokú kvalitu služieb vďaka automatickým opatreniam, ktoré izolujú časti siete poškodené prípadnými poruchami, v dôsledku čoho nedochádza k výpadkom elektriny či už pre zákazníkov alebo pre návštevníkov.

Každý pavilón má svoj vlastný systém manažovania energie, ktorý návštevníkom umožňuje návštevníkov využívať elektrinu a kombinuje najmodernejšie technológie na monitorovania a riadenie energetickej spotreby a požiadaviek, optimalizuje tok elektriny a integruje tak elektrárne vyrábajúce energiu z obnoviteľných zdrojov, ako aj záložné systémy.

Enel tiež prispieva k osvetleniu výstavnej plochy vďaka svojej robustnej sieti verejného osvetlenia a vysokoúčinným osvetľovacím telesám LED, ktoré zabezpečia kvalitné osvetlenie mimo pavilónu. Táto sieť bude tiež riadená integrovaným systémom energetického manažmentu, pričom dôraz bude kladený na harmóniu osvetlenia s prirodzeným svetlom výstavnej plochy.

Spoločnosť Enel sa bude na výstave prezentovať v interaktívnom pavilóne, v ktorom sa cez osvetlený virtuálny les, návštevníci dostanú do vnútra riadiacej miestnosti inteligentného mesta, nervového centra inteligentného mesta s jeho technikmi a odborníkmi, ktorí sú v interakcii s rozličnými technológiami prevádzkovanými v jednotlivej elektrárni.

Dizajn pavilónu bol inšpirovaný rovnakou myšlienkou, ktorou sa inšpiruje celá účasť spoločnosti Enel na výstave Expo: myšlienkou potravy a energie, ktoré majú vďaka rozvoju nových technológií viac spoločného, ako by ste si mohli myslieť. Budúcnosť dodávok potravín a energie si bude vyžadovať rovnaké riešenia, inteligentnejšiu, rozumnejšiu a menej náročnú produkciu, efektívnejšiu distribúciu a udržateľné zdieľanie dostupných zdrojov napomáhajúcim napĺňaniu potrieb človeka, ktoré ide ruka v ruke s potrebou nasýtiť sa a postarať sa o seba.Všetky tlačové správy spoločnosti Enel sú k dispozícii aj vo formátoch pre smart phone a tablet. Stiahnite si mobilné aplikácie spoločnosti Enel na Google Play

Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2023 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP. Logo na stiahnutie.