Partnermi portálu Energie pre Vás sú:

1
2
3
4

Chcete byť informovaní?

Najnovšie

Podieľajte sa aj vy na novej nízkouhlíkovej stratégii

Úspešná preprava vyhoreného jadrového paliva

Prichádzajú elektrické kamióny. Ušetria s nimi poštári aj producenti nápojov

Rok 2017 bol pre JAVYS najlepší v doterajšej histórii

Kalendár akcií

DENS 2018 - Byť Eko je In - buďte Eko aj Vy!
Bratislava (2.6.), Žilina (6.6.), Banská Bystrica (8.6.) v čase od 10.00 - 17.00

PR sekcia

Úspešná preprava vyhoreného jadrového paliva

Rok 2017 bol pre JAVYS najlepší v doterajšej histórii

V roku 2017 JAVYS zhodnotil 755 ton druhotných surovín

Klientsky portál Môj Wüstenrot

Ponuky

Voľné pozície v NET4GAS

Career at UNFCCC

Job openings at IEA

Späť na zoznam komentárov

Vďaka Energolandu je aj svet energií zábavný

ENERGOLAND – informačné a zábavné centrum, ktoré Vás očarí svojou nápaditosťou a originalitou. Ak chcete svojím deťom vysvetliť čo je energia, načo sa používa a prečo je potrebné ju šetriť, vezmite ich práve tam. Spojíte príjemné s užitočným – množstvo informácií zábavnou formou.

Energoland je informačné centrum o energií a výrobe elektriny, ktoré otvorili Slovenské elektrárne 14. októbra v Mochovciach pri atómovej elektrárni. Centrum je určené pre školy, verejnosť a vstup je zdarma. V Energolande sa nachádza množstvo aplikácií, interaktívnych expozícií a je skvelým projektom, cieľom ktorého bolo priniesť poznatky a informácie nenútenou a kreatívnou formou.

Čo všetko ENERGOLAND ponúka? Prináša informácie o výrobe elektriny, nie však iba z jadra, ukazuje aj ďalšie zdroje, z ktorých sa elektrina vyrába: voda, Slnko, vietor, geotermálna energia, fosílne palivá. Ďalej tam môžu návštevníci získať informácie o globálnom otepľovaní, uhlíkovej stope, zameraný je predovšetkým na jadrovú energetiku – žiarenie, otázky bezpečnosti, vznik rádioaktívneho odpadu, palivový cyklus. Veľmi zaujímavou atrakciou sú napr. 3D film Odysea energie, bezemisná motorka, tepelné zrkadlo, interaktívna LED podlaha, pretlaková komora. Virtuálnou sprievodkyňou je Gaia – pramatka Zeme z gréckej mytológie.

V roku 2015 získal projekt prestížne ocenenie PIME Award for Communication Excellence, ktoré sa udeľuje za výnimočné komunikačné projekty.

Okrem toho, že môžete navštíviť centrum v Mochovciach, v rámci nášho podujatia Dni energie na Slovensku k Vám „malá časť“ Energolandu prichádza priamo do ulíc Vašich miest.

Ale lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, takže ak hľadáte tip na najbližší výlet, Energoland Vás určite rád privíta a my Vám prinášame ilustráciu našej prehliadky.Všetky práva k webovej stránke, príspevkom a fotografiám sú vyhradené. Copyright © EpV, s.r.o., 2014-2018 | Designed & Programmed by Richard Haríň

Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s používaním cookies, vďaka ktorým vylepšujeme naše služby. Viac info nájdete vo VOP.